Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

List do św Mikołaja pomaga dzieciom potrzebującym

0
Podziel się:

Na stronie Fundacji Dzieci Niczyje można zamówić list od św. Mikołaja i
sprawić niespodziankę swojemu dziecku.

List do św Mikołaja pomaga dzieciom potrzebującym
(Bartosz Krupa/East News)
bEKESwyJ

Na stronie Fundacji Dzieci Niczyje można zamówić list od św. Mikołaja i sprawić niespodziankę swojemu dziecku. List przyjdzie tradycyjną pocztą, będzie do niego zaadresowany i spersonalizowany. Dla fundacji to sposób na pozyskanie środków na działalność.

List można zamawiać do 16 grudnia - tylko przez internet. Został przygotowany w trzech opcjach - dla maluchów, dzieci starszych, a także całkiem dużych, nawet dla osób dorosłych. Jego treść to świąteczna opowieść, personalizowana pod kątem imienia dziecka, jego wieku, osiągnięć, zainteresowań, imion przyjaciół czy rodzeństwa.

List dostarczany jest pod wskazany adres tradycyjną pocztą, w świątecznej kopercie. Warunkiem realizacji zamówienia jest wypełnienie odpowiedniego formularza i przekazanie symbolicznej darowizny na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje, sugerowana minimalna kwota to 12 zł.

bEKESwyL

_ - List od Mikołaja to świetna okazja, żeby dodać świętom nieco magii i sprawić, że dziecko poczuje się wyjątkowo. Dla fundacji to także sposób na zbiórkę funduszy na prowadzenie działań pomocowych dla dzieci, które nie mają tyle szczęścia _ - powiedziała prezeska Fundacji Dzieci Niczyje (FDN) Monika Sajkowska.

_ - Akcję przeprowadzamy po raz pierwszy. Bardzo chcieliśmy ją zrobić, by zbierać środki na nasze cele, a jednocześnie zaoferować naszym darczyńcom coś atrakcyjnego. Chcieliśmy pokazać dzieciom magię tradycyjnego przekazu, by poczuły jak to jest, gdy dostaje się list napisany konkretnie do nich. Wydawało nam się, że taki list może być sposobem na podarowanie czegoś, co nie jest dziś tak łatwo dostępne, co można np. schować do skrzyneczki i po latach wracać _ - wyjaśniła Marta Skierkowska z FDN.

Jak dodała, do tej pory zamówiono ponad 200 listów, proszą o nie głównie rodzice i dziadkowie. Zgłoszenia napływają nadal, z całej Polski. _ Będziemy je przyjmować tylko do 16 grudnia, by na sto procent doszły do odbiorców przed świętami _ - zapewniła Skierkowska.

Są trzy wzory listu, dwa rodzaje grafiki; wyboru dokonuje się przez formularz na stronie internetowej fundacji. Zamawiający od razu, przez podgląd strony, widzi kształt listu, jaki później trafi do dziecka.

bEKESwyR

Środki, które FDN otrzyma dzięki akcji, będą przeznaczone m.in. na działanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży oraz pomoc terapeutyczną dla dzieci krzywdzonych.

Fundacja Dzieci Niczyje istnieje od 1991 r., jest organizacją pozarządową, której celem jest ochrona dzieci oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. Prowadzony przez nią telefon zaufania 116 111 działa codziennie od godz. 12 do godz. 20. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej fundacji: www.fdn.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Mamy 83,5 tysiąca Mikołajów. Najwięcej w... Rodzice decydują się na imię Mikołaj dla swojego syna około 4 tys. razy rocznie. Skąd wywodzi się tradycja obdarowywania? Sprawdź.
Zbadali jakość zabawek. Te są bezpieczne Na rynku dominują te sprowadzane z zagranicy, przede wszystkim z Chin - wynika z badania Inspekcji Handlowej.
bEKESwzm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)