Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lot
31.05.2015 11:40

LOT notuje dynamiczny wzrost liczby pasażerów do Rumunii

Coraz więcej pasażerów lata Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie pomiędzy Warszawą a Bukaresztem. W ubiegłym roku było ich aż o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej - informuje polska ambasada w Rumunii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

O skali tego wzrostu niech świadczy fakt, że w sumie LOT w roku 2014 przewiózł o 2 proc. pasażerów więcej.

Jak podaje ambasada w Bukareszcie, polski przewoźnik przez wiele lat wykonywał dwa przeloty dziennie na trasie Bukareszt-Warszawa. Teraz tych lotów jest 20 tygodniowo. Ponadto od kwietnia 2014 roku został dodany dodatkowy, codzienny przelot na tej trasie, co świadczy o zwiększonym zapotrzebowaniu ze strony pasażerów.

Sam LOT niechętnie komentuje doniesienia o wzroście ruchu na trasie do Bukaresztu. Spółka tłumaczy, że szczegółowe dane dotyczące liczby przewiezionych pasażerów na poszczególnych trasach stanowią tajemnicę handlową.

Polski przewoźnik zapewnia jednak, że Rumunia jest z perspektywy LOT-u jednym z najważniejszych rynków w regionie. Biuro prasowe LOT-u dodaje, że polska linia jest też lotniczym przewoźnikiem pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących z Bukaresztu do Warszawy lub z przesiadką na Lotnisku Chopina do innych miast w Polsce, Europie i na świecie.

W ubiegłym roku po raz pierwszy od siedmiu lat LOT zanotował zysk na lataniu. Wyniósł on 99 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
LOT planuje uruchomić nowe trasy Udana restrukturyzacja LOT-u i ustabilizowanie sytuacji w spółce to nie koniec wyzwań dla zarządu przewoźnika. Od początku przyszłego roku linia będzie już mogła uruchamiać nowe trasy, a Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje aktywności na poziomie kilkunastu nowych połączeń rocznie. Spółka cały czas szuka kapitału na dalszy rozwój. Chce go pozyskać od inwestora lub z giełdy. - Spółka przy odpowiedniej determinacji potrafiła ...
Ważny werdykt dla latających samolotami Trybunał Sprawiedliwości Unii potwierdził przepisy unijne nakazujące podawanie już od początku transakcji ostatecznej ceny biletu w elektronicznym systemie rezerwacji lotów.
Bezpieczeństwo priorytetem dla przewoźników Tegoroczne, 70. Walne Zgromadzenie Międzynarodowego Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) rozpocznie się dziś na Bliskim Wschodzie
Tagi: lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz