Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Lotnisko Chopina bije rekordy. Zapowiada nowe kierunki

Lotnisko Chopina bije rekordy. Zapowiada nowe kierunki

Lotnisko ma również dużo lotów czarterowych Fot. Flickr/Kuba Bożanowski (CC BY 2.0)
Lotnisko ma również dużo lotów czarterowych

Sezon letni 2017 był łaskawy dla lotniska Chopina. Do końca października z warszawskiego portu skorzystało 13 mln 480 tys. pasażerów. To o ponad 24 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego i o ponad 5 proc. więcej od wyniku za cały 2016 rok.

Warszawskie lotnisko Chopina ma za sobą dobry okres. Wielu pasażerów zdecydowało się na lot w sezonie letnim i tuż po nim.

Lotnisko Chopina od środka. Zobacz wideo:

 

Pod koniec października wprowadzony został nowy, zimowy rozkład rejsów. Linie liczą, że w grudniu zostanie przekroczony poziom 15 mln obsłużonych pasażerów.

Lotnisko Chopina zapowiada nowe kierunki. Od 4 grudnia rejsy do Berlina (TXL) ponownie uruchomi LOT. 14 grudnia wprowadzona zostanie również dodatkowa, druga dzienna rotacja Qatar Airways do Dohy. Węgierski niskokosztowy Wizz Air przywróci 4 sezonowe zimowe połączenia: Eljat oraz Ovda w Izraelu.

Od 18 grudnia linia Ural Airlines planuje rozpocząć rejsy na nowym kierunku Warszawa-Moskwa Domodiedowo realizowane do pięciu razy w tygodniu. To będzie również nowy przewoźnik w Warszawie.

Jak podaje "Rzeczpospolita", lotnisko ma również dużo lotów czarterowych. W taki sposób dostaniemy się m.in. do: Bangkoku, Zanzibaru, na Mauritius, do Montego Bay na Jamajce, Ho Chi Minh w Wietnamie, Colombo na Sri Lance, Puerto Plata na Dominikanie, Santa Clara na Kubie, Cancun w Meksyku, oraz do Rio de Janeiro i Panamy.

Czytaj także
Polecane galerie
Super redaktor!
2017-11-14 12:37
Eljat i Ovda to jest to samo miasto tylko lotnisko ma taka nazwe bo znajduje sie w tym regionie.
Paw_BHX
2017-11-13 21:55
Ale zapomnieliscie napisac ze przy okazji inni przewoznicy zwijaja sie z Warszawskiego lotniska Chopina tj. Aer Lingus z lotami do Dublina i WOW air zlotami do Reykjavíku.
rr
2017-11-13 19:27
jaka to wolność kiedy narzuca mi się oglądanie reklam
Pokaż wszystkie komentarze (5)