Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Lubuskie kusi lekarzy. Stypendium na początek

4
Podziel się:

Każdy student medycyny może liczyć na niemały dodatek od lubuskich samorządowców. Ale jest jeden warunek.

Wakaty na stanowiskach lekarskich to wyznanie dla szpitali i samorządów.
Wakaty na stanowiskach lekarskich to wyznanie dla szpitali i samorządów. (Phalinn Ooi/Flickr)
bFfZStTV

Dwa tysiące złotych miesięcznie – tyle oferuje województwo lubuskie młodym adeptom kierunków medycznych z całej Polski. Nabór wniosków na rok akademicki 2018/19 rozpocznie się już w czwartek, 26 kwietnia.

- Będziemy wypłacać po 2 tys. zł miesięcznie studentom kierunków medycznych nie tylko Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale z całej Polski – powiedziała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Jest jednak jeden, istotny warunek. To deklaracja, że po zakończeniu nauki młodzi medycy podejmą pracę na terenie województwa.

bFfZStTX

Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ocenia, że w regionie brakuje co najmniej 126 lekarzy. Chodzi o specjalistów w takich dziedzinach jak radiologia, choroby wewnętrzne, choroby płuc, pediatria, diabetologia, laryngologia czy anestezjologia.

Zobacz także: Sieć szpitali staje się faktem. Co to oznacza dla pacjentów?

Jak stwierdziła zastępczyni dyrektora Departamentu Mirosława Dulat, lubuskie szpitale czekają na studentów. – Jednostki chcą u siebie rezydentów, nawet w systemie pozarezydentalnym, czyli jeżeli nie ma miejsc specjalizacyjnych nadanych przez ministerstwo, to szpitale są gotowe utworzyć takie miejsca i opłacać je z własnych środków – stwierdziła.

bFfZStUd

Stypendium jest kierowane dla studentów od trzeciego roku wzwyż. Jeśli po ukończeniu studiów absolwenci nie podejmą pracy na terenie lubuskiego, będą musieli zwrócić pieniądze. Na program władze wojewódzkie przeznaczyły 900 tys. zł z tegorocznego budżetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfZStUy
KOMENTARZE
(4)
kasia
4 lata temu
Nowi lekarze przydadza sie w Międzyrzeczu ponieważ do tej pory opieka zdrowotna w szpitalu i przychodni jest godna pożałowania.Pacjent się nie liczy mimo że przychodzi po pomoc.Za to lekarze {skorumpowana klika"trzymająca sie mocno swoich stołków nie dopszcza nowych młodych ,którzy naprawdę mogliby wykazac sie wiedzą i leczyc jak nalezy.
członek PO
4 lata temu
2 tysiące to ja wyciągam na etacie po 15 latach pracy. To z podatków takich jak ja funduje się lewackie pomysły. W cywilizowanych krajach za studia płaci student.
analityk
4 lata temu
Moim zdaniem jest to ciekawa oferta dla studentów medycyny, ponieważ mają szansę być rezydentami w szpitalach gdzie mogą zdobyć praktykę kliniczną, która jest nie do zastąpienia. Zatem warto się zastanowić nad tą ofertą.
bFfZStUz
dafttt
4 lata temu
Biedni lekarze!!!!2 tys tylko 144 tysiące kieszonkowego za studiowanie