Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
01.02.2017 19:04

Lufthansa nakarmi pasażerów Etihad Airways. Cena to 100 mln dolarów

100 milionów dolarów za caternig przez cztery lata. Taki kontrakt podpisała Lufthansa z Etihad Airways, czyli narodowym przewoźnikiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

100 milionów dolarów za caternig przez cztery lata. Taki kontrakt podpisała Lufthansa z Etihad Airways, czyli narodowym przewoźnikiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Etihad Aviation Group (EAG) jest globalną grupą lotnicza, w skład której wchodzi m.in. narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czyli linia Etihad Airways. Z kolei Lufthansa Group to także globalna grupa lotnicza, do której należą m.in. linia Lufthansa, Swiss oraz Austrian Airlines.

Podczas środowej konferencji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich szefowie obu spółek podpisali wartą 100 mln dol. umowę dotycząca cateringu. Zgodnie z nią w trakcie czteroletniego kontraktu firma cateringowa Lufthansy LSG Sky Chefs będzie świadczyć usługi cateringowe dla Etihad Airways w 16 miastach Europy, Azji i obu Ameryk. "Tym samym, LSG stanie się największym dostawcą usług cateringowych dla narodowej linii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, poza bazą w Abu Zabi" - poinformowano w komunikacie.

*Współpraca nie tylko przy jedzeniu *

Ponadto, Etihad Aviation Group i Lufthansa Technik chcą współpracować przy technicznej obsłudze floty.

Szefowie obu linii przekazali, że od środy w sprzedaży są już rejsy między Abu Zabi i Niemcami, zgodnie z wcześniej ogłoszonym porozumieniem code-share (jedna linia przewozi pasażerów z biletami wystawionymi przez innego przewoźnika), które powiększy globalną siatkę obu przewoźników, dając Lufthansie lepszy dostęp do ważnych rynków na subkontynencie indyjskim przez Abu Zabi, a Etihad zyska dostęp do Ameryki Południowej przez Niemcy.

"W celu zapewnienia wygody pasażerom, linie z Abu Zabi przeniosą swoje miejsce operowania na lotniskach przesiadkowych Lufthansy - z Terminalu 2 do Terminalu 1 we Frankfurcie oraz z Terminalu 1 do Terminalu 2 w Monachium" - poinformowano w komunikacie.

Gdzie latają Lufthansa i Etihad Airways

Przewoźnicy Lufthansa Group latają z Frankfurtu, Monachium, Zurychu i Wiedniu, obsługują 255 kierunków w 101 krajach (zima 2016/2017). Łącznie flota Grupy liczy ok. 600 maszyn.

Etihad Aviation Group ma udziały w siedmiu liniach. Główny port lotniczy linii Etihad Airways jest w Abu Zabi, skąd samoloty odlatują do m.in. Afryki czy Azji. Linia posiada ponad 120 airbusów oraz boeingów.

Tagi: gospodarka, przetwórstwo, żywność, lotnictwo, przedsiębiorczość, spółka, globalizacja, pap, niemcy, zjednoczone emiraty arabskie, transport lotniczy, lufthansa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2017

kamyk588Co tam u Was zydow. macierewicz? Wy zydy planujejecie Holocaust dla polakow?

01-02-2017

ajobeda serwowali golonkę i krupnioki a pózniej sznapsa bedzie duzo wolnych miejsc !!

02-02-2017

Hansluftwaffe zamiast tlenu w maskach będzie cyklon b

Rozwiń komentarze (3)