Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łukoil
05.02.2016 15:19

Łukoil sprzedaje wszystkie stacje paliw w Polsce. Wynosi się także z Litwy i Łotwy

Pozbycie się stacji paliw w Polsce, na Litwie i Łotwie koncern tłumaczy wprowadzaniem "programu optymalizacji struktury dystrybucyjnej w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eknutov/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Biuro prasowe rosyjskiego koncernu paliwowego Łukoil poinformowało w piątek, że całkowicie wycofuje się z handlu detalicznego w Polsce, na Litwie i Łotwie. Około 230 stacji paliw, w tym połowa w Polsce, kupuje austriacka spółka AMIC Energy Management.

Jak zaznaczono w komunikacie, zawarte w podpisanej umowie postanowienia wejdą z życie w drugim kwartale 2016 roku, gdy uzyskana zostanie zgoda urzędów antymonopolowych w poszczególnych państwach.

Pozbycie się stacji paliw w Polsce, na Litwie i Łotwie koncern tłumaczy wprowadzaniem "optymalizacji struktury aktywów detalicznych w Europie". Siecią paliw w Europie zarządza zarejestrowana w Holandii spółka LUKOIL Europe Holdings.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ze znajdujących się w Polsce stacji zniknie logo rosyjskiej firmy i zostanie zastąpione przez "AMIC Energy" - ta kwestia jeszcze zostanie ustalona. W przypadku Łotwy i Litwy stacje jeszcze przez 5 lat będą wykorzystywać znak handlowy Łukoilu.

Zapowiedzi opuszczenia przez Łukoil rynków Litwy i Łotwy z ust wysokich przedstawicieli rosyjskiego koncernu pojawiły się już w grudniu, ale dotychczas nic nie wskazywało na to, że firma wyniesie się także z Polski.

W połowie grudnia prezes Łukoilu Wagit Alekperow w wywiadzie dla telewizji Rossija 24 oznajmił, że jego spółka sprzedaje swoje udziały na Litwie i na Łotwie, ponieważ "panują tam antyrosyjskie nastroje". Wcześniej Łukoil wycofał się z Ukrainy, Estonii i kilku innych krajów Europy.

Tagi: łukoil, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2019

08:33szkoda ze się wynoszą bo mieli dobre paliwo

Rozwiń komentarze (1)