Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Maciej Łopiński w radzie nadzorczej TVP. Wcześniej był urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta

16
Podziel się:

Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej TVP. Do grudnia był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta, gdzie pracował m.in. nad ustawą pomagającą frankowiczom.

Maciej Łopiński w radzie nadzorczej TVP. Wcześniej był urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta
(Dyjuk/Reporter)

O nowym stanowisku Łopińskiego poinformował "Press". W poprzedniej kadencji Sejmu RP był posłem PiS. Teraz poparło go troje członków Rady Mediów Narodowych, będących zarazem posłami tej partii: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Marzena Barańska, której kandydaturę zgłosił Juliusz Braun, dostała jeden głos - właśnie Brauna.

Maciej Łopiński był bliskim współpracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Znali się od czasów Solidarności. W kancelarii Kaczyńskiego za jego prezydentury od grudnia 2005 roku do lipca 2007 roku odpowiadał za politykę medialną. Potem został szefem gabinetu prezydenta.

Po katastrofie smoleńskiej stanął na czele Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Łopiński jest absolwentem filologii polskiej, którą ukończył na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach pracował jako nauczyciel, później został dziennikarzem. W 1981 r., na znak protestu w związku z wprowadzeniem stanu wojennego, wystąpił z PZPR. W stanie wojennym redagował "Solidarność - Pismo Regionu Gdańskiego" oraz doradzał władzom "Solidarności".

Andrzej Duda powołał Łopińskiego na stanowisko sekretarza stanu 7 sierpnia 2015 r. Do jego kompetencji należał m.in. nadzór i koordynacja w sprawach związanych z organizacją obrad Narodowej Rady Rozwoju, a także nadzór nad patronatami i komitetami honorowymi prezydenta oraz przygotowywaniem przemówień, wystąpień i wypowiedzi prezydenta, w tym przeznaczonych do publikacji. Łopiński był reprezentantem prezydenta na spotkaniach dotyczących projektów ustaw frankowych.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
m-j
7 lat temu
[QUOTE] W 1981 r., na znak protestu w związku z wprowadzeniem stanu wojennego, wystąpił z PZPR. [/QUOTE] czyli przed '81 rokiem członek partii. Przecież jaro tak nienawidzi partyjnych a tu proszę następny kolega z partii komunistycznej. Ale was pisiorki ogłupili wszystkiemu przyklaśniecie aby wyrwać socjal. Tylko czy warto dla tych marnych groszy tak dać się upodlić. Już wolę ośmiorniczki (notabene nie są smaczne i dostępne dla zwykłego zjadacza chleba)
brakczasu
7 lat temu
:D rada nadzorcza. ha ha ha, śmiech na sali
Telewizja
7 lat temu
Manipulacje jak za komuny pewne Brawo pis-Ski i kaczorki.
Po
7 lat temu
Uczciwy malowaniec?
pol
7 lat temu
solidarnosc pisowska działa