Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.01.2017 15:08

Maciej Łopiński w radzie nadzorczej TVP. Wcześniej był urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta

Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej TVP. Do grudnia był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta, gdzie pracował m.in. nad ustawą pomagającą frankowiczom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dyjuk/Reporter)

O nowym stanowisku Łopińskiego poinformował "Press". W poprzedniej kadencji Sejmu RP był posłem PiS. Teraz poparło go troje członków Rady Mediów Narodowych, będących zarazem posłami tej partii: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Marzena Barańska, której kandydaturę zgłosił Juliusz Braun, dostała jeden głos - właśnie Brauna.

Maciej Łopiński był bliskim współpracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Znali się od czasów Solidarności. W kancelarii Kaczyńskiego za jego prezydentury od grudnia 2005 roku do lipca 2007 roku odpowiadał za politykę medialną. Potem został szefem gabinetu prezydenta.

Po katastrofie smoleńskiej stanął na czele Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Łopiński jest absolwentem filologii polskiej, którą ukończył na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach pracował jako nauczyciel, później został dziennikarzem. W 1981 r., na znak protestu w związku z wprowadzeniem stanu wojennego, wystąpił z PZPR. W stanie wojennym redagował "Solidarność - Pismo Regionu Gdańskiego" oraz doradzał władzom "Solidarności".

Andrzej Duda powołał Łopińskiego na stanowisko sekretarza stanu 7 sierpnia 2015 r. Do jego kompetencji należał m.in. nadzór i koordynacja w sprawach związanych z organizacją obrad Narodowej Rady Rozwoju, a także nadzór nad patronatami i komitetami honorowymi prezydenta oraz przygotowywaniem przemówień, wystąpień i wypowiedzi prezydenta, w tym przeznaczonych do publikacji. Łopiński był reprezentantem prezydenta na spotkaniach dotyczących projektów ustaw frankowych.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

japaA Misiewicz ?

31-01-2017

polsolidarnosc pisowska działa

01-02-2017

PoUczciwy malowaniec?

Rozwiń komentarze (16)