Notowania

Macierewicz uderza w Donalda Tuska. Wypowiedzi "szkodliwe dla bezpieczeństwa całej Europy"

Antoni Macierewicz skomentował zarzuty wobec gen. Pytla i Noska przyrównując je do zdrady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Szef MON nie przebiera w słowach. Mówi o zdradzie.

Antoni Macierewicz skomentował zarzuty wobec gen. Pytla i Noska, przyrównując je do zdrady. - Mamy do czynienia z ludźmi, którzy stoją pod bardzo poważnymi oskarżeniami. Chodzi o w pełni świadomą współpracę na szczeblu szefów kontrwywiadu ze szpiegami rosyjskimi – zaznaczył szef MON na antenie TVP Info. Odniósł się również komentarza Donalda Tuska.

W środę Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotra Pytla pod zarzutem nielegalnej współpracy z rosyjską służbą FSB. zarzuty usłyszał także inny szef SKW gen. Janusz Nosek.

- Rozmawiamy o sytuacji, którą w potocznym języku możemy opisywać jako największą zdradę, jakiej może dopuścić się Polak. Podejdźmy do tego z właściwą powagą – mówił w programie "Minęła 20" szef MON, Antoni Macierewicz.

- Mamy do czynienia z ludźmi którzy stoją pod bardzo poważnymi oskarżeniami. Chodzi o w pełni świadomą współpracę na szczeblu szefów kontrwywiadu ze szpiegami rosyjskimi – zaznaczył.

Wsparcie wobec byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego wyraził przewodniczący Rady Europejskiej i były premier, Donald Tusk. Chwilę po południu, na Twitterze, tak pisał o zatrzymanych generałach: Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru.

- Polska służba była rozpracowywana przez stronę rosyjską za zgodą szefów kontrwywiadu. Angażowanie się więc w obronę takich ludzi, jest szkodliwe nie tylko dla Polski, ale dla bezpieczeństwa całej Europy – skomentował wpis Donalda Tuska szef MON. - Być może premier Tusk nie zdawał sobie z tego sprawy. To jednak pokazuje, jaki człowiek był szefem polskiego rządu.

Dodał też, że trzeba w odpowiedni sposób spojrzeć na to, jakimi pojęciami posługuje się były premier. – To ten sam człowiek, który polskość nazwał nienormalnością. Przewodniczący posługuje się odwróconymi pojęciami. Dlatego, być może, zdradę uważa za patriotyzm – ciągnął minister Macierewicz.

Koniec Macierewicza w rządzie? Pojawia się nazwisko następcy szefa MON:

Już w grudniu 2016 roku warszawska prokuratura potwierdziła informacje mediów o zarzutach przekroczenia uprawnień, które postawiła byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Tagi: skw, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2017

RYSZARD O. KLUB ZORZALUDZIE NAWRÓĆCIE SIĘ . WIELEBNY ANTONI JEST BEZ SKAZY. TO DLA NIEGO ZBURZYMY PKiN I W TYM MIEJSCU POWSTANIE MAUZOLEUM ANTONIEGO DLA WŁASNEGO SPOKOJU … Czytaj całość

06-12-2017

NemoMacierewicz to zdrajca i oszust!!! Jak barbarzyńcy z PiS przestaną niszczyć POLSKĘ, maciora zgnije w więzieniu lub na cmentarzu!!!

06-12-2017

zcxsprzedanie przez macierewicza całego polskiego wywiadu i przywłaszczenie teczek z likwidacji WSI to jest zdrada a nie współpraca dwóch służb.

Rozwiń komentarze (588)

Wybrane dla Ciebie