Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Macierewicz uderza w Donalda Tuska. Wypowiedzi "szkodliwe dla bezpieczeństwa całej Europy"

Macierewicz uderza w Donalda Tuska. Wypowiedzi "szkodliwe dla bezpieczeństwa całej Europy"

Szef MON nie przebiera w słowach. Mówi o zdradzie. Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Szef MON nie przebiera w słowach. Mówi o zdradzie.
Antoni Macierewicz skomentował zarzuty wobec gen. Pytla i Noska, przyrównując je do zdrady. - Mamy do czynienia z ludźmi, którzy stoją pod bardzo poważnymi oskarżeniami. Chodzi o w pełni świadomą współpracę na szczeblu szefów kontrwywiadu ze szpiegami rosyjskimi – zaznaczył szef MON na antenie TVP Info. Odniósł się również komentarza Donalda Tuska.

W środę Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotra Pytla pod zarzutem nielegalnej współpracy z rosyjską służbą FSB. zarzuty usłyszał także inny szef SKW gen. Janusz Nosek.

- Rozmawiamy o sytuacji, którą w potocznym języku możemy opisywać jako największą zdradę, jakiej może dopuścić się Polak. Podejdźmy do tego z właściwą powagą – mówił w programie "Minęła 20" szef MON, Antoni Macierewicz.

- Mamy do czynienia z ludźmi którzy stoją pod bardzo poważnymi oskarżeniami. Chodzi o w pełni świadomą współpracę na szczeblu szefów kontrwywiadu ze szpiegami rosyjskimi – zaznaczył.

Wsparcie wobec byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego wyraził przewodniczący Rady Europejskiej i były premier, Donald Tusk. Chwilę po południu, na Twitterze, tak pisał o zatrzymanych generałach: Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru.

 

 

- Polska służba była rozpracowywana przez stronę rosyjską za zgodą szefów kontrwywiadu. Angażowanie się więc w obronę takich ludzi, jest szkodliwe nie tylko dla Polski, ale dla bezpieczeństwa całej Europy – skomentował wpis Donalda Tuska szef MON. - Być może premier Tusk nie zdawał sobie z tego sprawy. To jednak pokazuje, jaki człowiek był szefem polskiego rządu.

Dodał też, że trzeba w odpowiedni sposób spojrzeć na to, jakimi pojęciami posługuje się były premier. – To ten sam człowiek, który polskość nazwał nienormalnością. Przewodniczący posługuje się odwróconymi pojęciami. Dlatego, być może, zdradę uważa za patriotyzm – ciągnął minister Macierewicz.

 

Koniec Macierewicza w rządzie? Pojawia się nazwisko następcy szefa MON:

 

 

Już w grudniu 2016 roku warszawska prokuratura potwierdziła informacje mediów o zarzutach przekroczenia uprawnień, które postawiła byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
Czytaj także
Polecane galerie
znudzony
2017-12-20 11:11
Panie M. wreszcie na emeryturę czas i zwolnić miejsce młodzszym!!!!!!!
Jatu
2017-12-09 08:20
Bardzo możliwe że to prawda bo reakcja Tuska była natychmiastowa a Macierewicz na antenie nie mowilby gdyby nie miał mocnych dowodów na to że generałowie zdradzali kraj. Jak politycy pseudo polacy potrafili zdradzać nasz kraj to czemu nie generałowie. Sprawdzajcie ich dokładnie
Putin
2017-12-09 03:57
Kto usunie wreszcie tego krety......
Pokaż wszystkie komentarze (588)