Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Antoni Macierewicz przeprasza. Po 10 latach

179
Podziel się:

Co nagle, to po diable. Szef MON Antoni Macierewicz czekał 10 lat, by przeprosić byłego wicedyrektora zarządu wywiadu UOP Piotra Niemczyka za słowa pod jego adresem. - Cierpliwość przenosi góry - skomentował Niemczyk.

Ministrowi się nie spieszyło. Ale w końcu przeprosił
Ministrowi się nie spieszyło. Ale w końcu przeprosił (KFP/REPORTER)

Co nagle, to po diable. Szef MON Antoni Macierewicz czekał 10 lat, by przeprosić byłego wicedyrektora zarządu wywiadu UOP Piotra Niemczyka za słowa pod jego adresem - Cierpliwość przenosi góry - skomentował Niemczyk.

Chodzi o słowa z wywiadu dla "Rzeczpospolitej" z 2007 r. Antoni Macierewicz powiedział wtedy, że przy prywatyzacji TP SA Niemczyk walnie przyczynił się do aferalnego oddania firmy przez rząd Jerzego Buzka. - Zdziwiłem się, bo nie miałem z tą sprawą nic wspólnego. Zostałem wiceministrem gospodarki, już po prywatyzacji TP SA - komentował wówczas Niemczyk.

Sprawa ciągnęła się latami. Przez dwa lata dzisiejszy minister obrony uchylał się od cywilnego procesu i zasłaniał immunitetem poselskim. Gdy proces w końcu się rozpoczął, prosił o jego odroczenie z powodu choroby lub ważnych spraw publicznych. Macierewicz nie przedstawił żadnego dowodu na związek Niemczyka z prywatyzacją TP SA. Jednak mimo to nie chciał dobrowolnie go przeprosić.

Ostatecznie wyrok zapadł w 2013 r. Sąd nakazał Antoniemu Macierewiczowi zamieścić przeprosiny w dzienniku "Rzeczpospolita". Wyrok był prawomocny.

Minęły kolejne cztery lata. W końcu przeprosiny się pojawiły.

"Przepraszam pana Piotra Niemczyka za niezgodne z prawdą stwierdzenie (...), że Piotr Niemczyk walnie przyczynił się do aferalnego oddania TP SA przez rząd Jerzego Buzka, gdyż twierdzenie to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością" - czytamy w przeprosinach.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(179)
lech
5 lata temu
szpieg z krainy deszczwcow kucnol
zawiedziony
5 lata temu
Szkoda, że autor nie dokopał się do informacji - który z kolei był to tego rodzaju wyrok! O ile pamiętam, to dotąd nikomu nie udało się pobić Antoniego M. w ilości wyroków skazujących za kłamstwa na temat innych osób. Mimo, że Kurski i Kaczyński zawzięcie z nim rywalizowali.
i..
5 lata temu
Przeprosiny przez takiego satyra - nie wiadomo czy cieszyć sie , czy plakać !?!
cyji
5 lata temu
Chlapią błotem na oślep.
Pacyfista
5 lata temu
Antonio szokuje a NIKT mu w rozbrajaniu nie przeszkadza nawet okupacyjne wojsko hamerykańskie .
...
Następna strona