Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Antoni Macierewicz przeprasza. Po 10 latach

Co nagle, to po diable. Szef MON Antoni Macierewicz czekał 10 lat, by przeprosić byłego wicedyrektora zarządu wywiadu UOP Piotra Niemczyka za słowa pod jego adresem. - Cierpliwość przenosi góry - skomentował Niemczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KFP/REPORTER)
Ministrowi się nie spieszyło. Ale w końcu przeprosił

Co nagle, to po diable. Szef MON Antoni Macierewicz czekał 10 lat, by przeprosić byłego wicedyrektora zarządu wywiadu UOP Piotra Niemczyka za słowa pod jego adresem - Cierpliwość przenosi góry - skomentował Niemczyk.

Chodzi o słowa z wywiadu dla "Rzeczpospolitej" z 2007 r. Antoni Macierewicz powiedział wtedy, że przy prywatyzacji TP SA Niemczyk walnie przyczynił się do aferalnego oddania firmy przez rząd Jerzego Buzka. - Zdziwiłem się, bo nie miałem z tą sprawą nic wspólnego. Zostałem wiceministrem gospodarki, już po prywatyzacji TP SA - komentował wówczas Niemczyk.

Sprawa ciągnęła się latami. Przez dwa lata dzisiejszy minister obrony uchylał się od cywilnego procesu i zasłaniał immunitetem poselskim. Gdy proces w końcu się rozpoczął, prosił o jego odroczenie z powodu choroby lub ważnych spraw publicznych. Macierewicz nie przedstawił żadnego dowodu na związek Niemczyka z prywatyzacją TP SA. Jednak mimo to nie chciał dobrowolnie go przeprosić.

Ostatecznie wyrok zapadł w 2013 r. Sąd nakazał Antoniemu Macierewiczowi zamieścić przeprosiny w dzienniku "Rzeczpospolita". Wyrok był prawomocny.

Minęły kolejne cztery lata. W końcu przeprosiny się pojawiły.

"Przepraszam pana Piotra Niemczyka za niezgodne z prawdą stwierdzenie (...), że Piotr Niemczyk walnie przyczynił się do aferalnego oddania TP SA przez rząd Jerzego Buzka, gdyż twierdzenie to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością" - czytamy w przeprosinach.

Tagi: antoni macierewicz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2017

ANTEKA czy Antek ma coś wspólnego z rzeczywistością?

06-10-2017

tacy ludzi nami rządzą1. Mówi, że dostał zapewnienie, że NATO włączy się w badanie katastrofy smoleńskiej, a cztery dni później oznajmia, że do nikogo w NATO nie zwracał … Czytaj całość

06-10-2017

kwiatekPretensji do Macierewicza moc a on niezłomnie tkwi na stanowisku ministra. Odpał za odpałem szajba za szajbą i nagroda ponad 30 tys. zł od pani … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (179)