Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Majówek może być więcej. Chcą kolejnego dnia wolnego od pracy

Drugi dzień Zielonych Świątek był dniem wolnym od 1925 roku, a znieśli go dopiero komuniści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zielone Swiątki Zesłanie Ducha Świętego i tradycyjny odpust.

Drugi Dzień Zesłania Ducha Świętego, czyli poniedziałek tzw. Zielonych Świątek mógłby zasilić majówkowe szaleństwo Polaków. Senatorowie rozważają ustanowienie go dniem wolnym od pracy.

W tym roku drugi Dzień Zesłania Ducha Świętego wypada 21 maja, ale jest to święto ruchome. Senatorowie zdecydowali się nie odrzucać petycji w sprawie ustanowienia go dniem wolnym – pisze "Rzeczpospolita".

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zwróciła się do Episkopatu oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o opinię w tej sprawie. Z informacji ”Rz” wynika, że senatorowie z entuzjazmem podeszli do propozycji.

Jak przeżyć majówkę w pracy:

Drugi dzień Zielonych Świątek był dniem wolnym od 1925 roku, a znieśli go dopiero komuniści. W Polsce ma bogatą oprawę, zwłaszcza na wsiach, gdzie dekoruje się domy witkami brzozy i tartakiem. Wciąż obchodzony jest w Holandii i Szwajcarii – przypomina dziennik.

Czy w Polsce będziemy mieli kolejny długi weekend? To nie przesądzone, choć część z senatorów przypomina, że w Polsce i tak mamy dni wolnych więcej niż średnia unijna, a każdy dodatkowy ma negatywny wpływ na PKB.

Sami Polacy, jak wskazuje sondaż IBRiS, przeprowadzony na zlecenie ”Rz”, woleli by ustawowo wolną Wigilię, albo Wielki Piątek. Drugi dzień Zielonych Świątek wskazało zaledwie 5 proc. ankietowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: długi weekend, majówka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-05-2018

belzebub???No cóż watykańczycy (opasłe chłopki w sukienkach bez majtek ) z polski za chwilę zrobią watykan a społeczeństwo musowo do kościoła na kolanach i to … Czytaj całość

02-05-2018

RyszardBędzie kolejny triumf ciemnoty, kołtuństwa i dewocji. Biedny ten kraj, okradany przez watykańską agenturę.

02-05-2018

kemrottartakiem domy trzeba będzie udekorować...

Rozwiń komentarze (441)