Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małgorzata Sadurska dostała nowe stanowisko. PZU: tak się dzieje z automatu

294
Podziel się

Rada nadzorcza PZU Życie SA powołała do zarządu spółki Małgorzatę Sadurską. Będzie ona pełnić funkcję członka zarządu.

Małgorzata Sadurska dostała nowe stanowisko. PZU: tak się dzieje z automatu
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
bEhbNpYR

aktualizacja 20:55

"Powołanie Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU Życie SA jest kwestią czysto techniczną. Każdy członek zarządu PZU SA zasiada także w zarządzie PZU Życie SA. Osoba zasiadająca w zarządach obu spółek pobiera jedno wynagrodzenie" - przekazało biuro prasowe spółki.

W ubiegły poniedziałek, 12 czerwca rada nadzorcza PZU SA powołała Sadurską do zarządu spółki. Sadurska została wcześniej tego dnia odwołana ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

bEhbNpYT

Powołanie do zarządu PZU SA, jak poinformowała spółka, nastąpiło na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe.

Sadurska w PZU zastąpiła byłego posła Andrzeja Jaworskiego, który 29 maja br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki. Tego dnia ubezpieczyciel poinformował, że przyczyną rezygnacji Jaworskiego "jest realizacja zadań nakreślonych w czasie powołania na Członka Zarządu PZU SA w dniu 13 maja 2016 roku".

Zobacz także: Zobacz też, jak poprawnie odczytać list z ZUS-u

Z kolei 8 czerwca Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta. Tego samego dnia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk poinformował w Sejmie, że Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU.

bEhbNpYZ

Małgorzata Sadurska (ur. 1975) to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów Organizacja i Zarządzanie w Lubelskiej Szkole Biznesu. Od 2005 roku była przez trzy kadencje posłanką PiS z okręgu lubelskiego. Dwa razy - w 2004 i w 2014 roku kandydowała bez powodzenia z list PiS do Parlamentu Europejskiego. Między czerwcem a listopadem 2007 roku była sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Brała wtedy m.in. udział w negocjacjach z protestującymi pod KPRM pielęgniarkami.

W latach 2007-12 była przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS, reprezentując w niej rząd. Od zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy w sierpniu 2015 roku była szefową jego kancelarii.

bEhbNpZu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(294)
olo
4 lata temu
przewodniczącą rady nadzorczej ZUS, jedynie przez 39 dni
gość
4 lata temu
Dlaczego z moich składek mam opłacać jej cholendarne wynagrodzenie kiedyś to się skończy i ja będe bić brawo za te nasze krzywdy które wyrządziliście a które obrucą się przeciwko wam
love
4 lata temu
Na taki tyłek potrzeba dwa stołki ;), bo na jednym się nie utrzyma.
bEhbNpZv
ja
4 lata temu
państwowe spółki dają możliwości wypływu kasy – sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce „Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize”. Ostatnio opisany w niej system pozwolił zarobić 20 procent.
bolesław
4 lata temu
żenada dobrej zmiany!wstyd i zawód?????niestety, chytrusy co nie miara,,,,,,,????
...
Następna strona