Notowania

gpw
14-06-2017 (21:52)

Kolejny bliski współpracownik prezydenta w państwowej spółce? Marek Dietl kandyduje na prezesa GPW

Objęcie stanowiska prezesa GPW przez Marka Dietla będzie oznaczało kolejne wejście do kierownictwa państwowej spółki o kluczowym znaczeniu przez bliskiego współpracownika prezydenta Andrzeja Dudy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)
Warszawa, 13.09.2016. Prezydent Andrzej Duda powołuje swojego doradcę dr. Marka Dietla do kapituły Nagrody Gospodarczej.

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Marek Dietl jest obecnie członkiem rady nadzorczej GPW. "Niniejszym wyrażam zgodę na kandydowanie na Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - napisał Dietl w oświadczeniu datowanym na 14 czerwca.

Dr Marek Dietl od czerwca 2016 roku jest członkiem rady nadzorczej GPW. Jest też członkiem zarządu Instytutu Sobieskiego.

We wtorek rada nadzorcza GPW powołała Jarosława Grzywińskiego, który dotychczas pełnił obowiązki prezesa, na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki. Grzywiński został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa Giełdy 15 marca, po tym jak z pełnienia funkcji prezesa zrezygnował Rafał Antczak.

Objęcie stanowiska prezesa GPW przez Marka Dietla będzie oznaczało kolejne wejście do kierownictwa państwowej spółki o kluczowym znaczeniu przez bliskiego współpracownika prezydenta Andrzeja Dudy. 13 czerwca do zarządu PZU została powołana Małgorzata Sadurska, była już szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

W przeciwieństwie do Dietla, Sadurska nie ma doświadczenia w biznesie, a rada nadzorcza PZU nie podaje, czym dokładnie Sadurska ma się zajmować w zarządzie spółki. - Uważam, że Małgorzata Sadurska jest osobą niezwykle pracowitą - tłumaczył ten awans rzecznik rządu Rafał Bochenek. Z kolei poseł PiS Marek Suski ocenił, że "w zarządzie PZU potrzeba osoby, która zna program PiS".

Według informacji ze strony Instytutu Sobieskiego, Dietl zasiadał w zarządach lub był prokurentem spółek: Simon, Kucher & Partners Sp. z o.o., Internetium Sp. z o.o. oraz ConQuest Consulting/JCG. Dietl był ponadto członkiem rad nadzorczych i komisji rewizyjnych w spółce Port Lotniczy Lublin, Banku Gospodarstwa Krajowego, BA Seedfund Sp. z o.o., Libella Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniu ConQuest Consulting.

Dietl zajmuje stanowisko adiunkta w katedrze Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2017

zxykurczaki ja jestem synem rybaka jest dla mnie jakaś posadka ??????

15-06-2017

Polak5I słusznie,przeciez nie będą zatrudniać wrogów i sabotażystów z opozycji,którzy niewiele mieli pojęcia jak ma funkcjonować gospodarka. Tego mamy … Czytaj całość

14-06-2017

co dziwnegoA kogo mają wybierać? Ludzi typu Petru, którzy wygłaszają płomienne prelekcje, piszą książki i artykułu, tylko, że później się okazują zwykłymi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (42)