Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Legalizacja marihuany z korzyścią dla fastfoodów. Dzięki trawce mają więcej klientów

28
Podziel się

Dowiedziono, że aktywacja receptorów kannabinoidowych typu 1 (CB1R) wpływa na tę niekontrolowaną chęć konsumowania dużej ilości jedzenia. Sieci fast-food zacierają ręce, ponieważ widzą w nich swoich istotnych klientów.

Marihuana wzmaga apetyt. Także na zyski fastfoodów.
Marihuana wzmaga apetyt. Także na zyski fastfoodów. (East News)
bDyExhRx

Po marihuanie wzmaga się apetyt - udowodnili naukowcy. Teraz dowiedziono, że można na tym zarobić. Legalizacja narkotyku przełożyła się na większe zyski dla fastfoodów.

W terminologii medycznej brzmi to tak: aktywacja receptorów kannabinoidowych typu 1 (CB1R) wpływa na tę niekontrolowaną chęć konsumowania dużej ilości jedzenia. W skrócie oznacza to, że jak zapalisz skręta, to będziesz głodny. Jak się okazuje w USA w stanach gdzie zalegalizowano narkotyk, sprzedaż fast-foodów rośnie.

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez Green Market Report i Consumer Research Around Cannabis wykazano, że konopie wzbogacają apetyt użytkowników. A to sprawia, że wielu klientów, korzystających z legalnych aptek, biegnie po tacos czy hamburgery.

bDyExhRz

43 proc. osób korzystających z legalnej marihuany jadało w restauracji McDonalda w ciągu ostatnich czterech tygodni. 18 proc. zjadło w Taco Bell, podczas gdy 17,8 procent trafiło do Wendy's. Wyniki te były znacznie wyższe niż wśród respondentów, którzy nie odwiedzili apteki w celu zakupu legalnego narkotyku.

Zobacz także: Marihuana. Leczniczy narkotyk?

Przeprowadzono też sondę, w której wzięło odział około 27 500 osób. Według badań, inne sieci restauracji, które wykazywały wyższe spożycie przez użytkowników konopi indyjskich, to Burger King, KFC, Jack in the Box i Carl's Jr.

bDyExhRF

Consumer Research Around Cannabis jest firmą badawcza z Houston, która śledzi demografię przemysłu marihuany. Ich zielony raport na temat rynku konopnego skupia się na informacjach finansowych i gospodarce konopi.

bDyExhSa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(28)
Pozdro
3 lata temu
A po alkoholu wzmaga się agresja, ale to wolno.
Naukowiec
3 lata temu
Udowodniono też że po wódce pan Mietek bije żonę częsciej niż na trzeźwo
Ganjaman
3 lata temu
Trawka to nie narkotyk tylko używka tak jak kawa czy papierosy. Wielu tego nie wie i razem z twardą chemią wrzuca ten temat do jednego worka.
bDyExhSb
Gcmd
3 lata temu
Ladna prowokacja ,za kazdym razem użyto słowa narkotyk,dlaczego nie innego zamiennika a wciaż tego samego? Jest wiele okreslen typu ganja,zioło,canabis,uzywka,ale lepiej jest mieszac ludziom w glowach. Czemu piszac o alkocholu ,nie uzywacie slowa, twardy narkotyk legalnie dopuszczony do obrotu? Propaganda ciemnogrodu....
Belt
3 lata temu
GastroFaza
...
Następna strona