Notowania

marks&spencer
07.07.2016 12:32

Marks & Spencer notuje najgłębszy spadek sprzedaży od lat

Brytyjska sieć handlowa Marks & Spencer zanotowała najgłębszy spadek sprzedaży od dziesięciu lat, ale widzi pierwsze oznaki poprawy - pisze The Guardian.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wing1990hk/wikimedia (CC BY 3.0))

Brytyjska sieć handlowa Marks & Spencer zanotowała najgłębszy spadek sprzedaży od dziesięciu lat, ale widzi pierwsze oznaki poprawy - pisze "The Guardian".
Segment odzieżowy i artykułów domowych zanotował w ostatnim kwartale spadek sprzedaży o 8,9 proc. W tym samym czasie, segment spożywczy, który do tej pory radził sobie całkiem nieźle zanotował spadek przychodów o 0,9 proc. Modowy biznes M&S cierpi z powodu ostrej konkurencji takich sieci jak Next i Primark.

Nowy prezes firmy Steve Rowe, który objął stanowisko trzy miesiące temu obiecując ożywić segment odzieżowy firmy, postanowił obciąć ceny i zredukować liczbę promocji, by poprawić wyniki.

"Zaoferowaliśmy mniej promocji i zredukowaliśmy ceny (...)" - powiedział Rowe. "Wiedzieliśmy, że te kroki zmniejszą całkowitą sprzedaż, ale widzimy już wczesne oznaki poprawy".

Firma twierdzi, że 1000 artykułów, których ceny zostały obniżone cieszyło się dobrą sprzedażą w minionym kwartale.

Tagi: marks&spencer, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2016

ewaPolskie firmy odzieżowe są porównywalne jakościowo i tańsze. Według mnie mają też lepsze wzornictwo i są bardziej innowacyjne. Więc nie dziwię się … Czytaj całość

07-07-2016

zzto dziwne jest przecież coraz więcej emerytów

Rozwiń komentarze (2)