Notowania

mvp
04.08.2015 08:25

Marvipol podaje wyniki sprzedaży za lipiec. Spółka emituje obligacje

Spółka wyemituje obligacje za 60 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)
Mariusz Książek, prezes Marvipolu

Grupa Marvipol zawarła 36 umów sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, po uwzględnieniu rezygnacji w lipcu. W tym czasie sprzedała też do sieci dilerskiej 92 samochody Jaguar Land Rover. Spółka wyemituje obligacje za 60 mln zł.

Grupa Marvipol zawarła 36 umów sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, po uwzględnieniu rezygnacji w lipcu. W tym czasie JLR Polska Sp. z o.o. sprzedała do sieci dilerskiej 92 samochody Jaguar Land Rover, podał Marvipol.

Notowania tygodniowe akcji Marvipol

Spółka emituje 6 tys. obligacji serii S o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł.

Będą to "obligacje zwykłe na okaziciela, nie posiadające formy dokumentu, oznaczone jako seria S. Wielkość emisji - 6.000 szt. o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł. Wartość nominalna obligacji - 10 tys. zł; cena emisyjna - 10 tys. zł. Wykup obligacji nastąpi poprzez zapłatę w dniu 3 sierpnia 2019 r. kwoty pieniężnej w wysokości równej wartości nominalnej obligacji. Wypłata oprocentowania będzie realizowana co 6 miesięcy. Obligacje są niezabezpieczone" - czytamy w komunikacie.

Obligacje mają być przedmiotem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku zorganizowanym, podano również.

"Wartość zaciągniętych zobowiązań emitenta na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia obligacji - 240.137 tys. zł; do czasu całkowitego wykupu wyemitowanych obligacji zobowiązania emitenta utrzymywane będą na adekwatnym do skali działalności operacyjnej, bezpiecznym poziomie" - czytamy dalej.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów. Jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek samochodów Land Rover, Jaguar i Aston Martin. Model biznesowy grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: mvp, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz