Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maspex kupił producenta wody z Bułgarii. Spółka już planuje inwestycje

18
Podziel się:

Przedstawiciele spółki oceniają, że rynek wody w Bułgarii jest perspektywiczny. Maspex planuje inwestycje w rozbudowę i modernizację zakupionego zakładu produkcyjnego.

Maspex kupił producenta wody z Bułgarii. Spółka już planuje inwestycje
(Grupa Maspex Wadowice)
bEsjwzRx

Grupa Maspex Wadowice, jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w branży spożywczej, kupiła bułgarską spółkę Aquarex AD produkującą naturalną wodę mineralną. To 19. przejęcie sfinalizowane przez polską firmę.

Przejęta spółka Aquarex AD posiada zakład produkcyjny w Bułgarii wytwarzający wodę pod marką Velingrad. Woda pochodzi ze źródeł w Velingradzie, znajdującym się w paśmie górskim Rodopy.

Przedstawiciele spółki oceniają, że rynek wody w Bułgarii jest perspektywiczny. Maspex planuje inwestycje w rozbudowę i modernizację zakupionego zakładu produkcyjnego.

bEsjwzRz

- Wchodzimy w nowy dla nas segment na rynku bułgarskim - segment, który rośnie i nadal będzie się rozwijał. Podobnie zainwestowaliśmy w ubiegłym roku w Rumunii, gdzie zakupiliśmy wodę Rio Bucovina i była to bardzo dobra decyzja - ocenił w poniedziałek prezes Krzysztof Pawiński.

Według niego polska spółka, która działa w Bułgarii od 1998 r. i obecnie zajmuje tam miejsce wicelidera rynku soków, nektarów i napojów z 20-proc. udziałem, wypracowała tam sobie bardzo silną pozycję w tym segmencie. - Woda doskonale uzupełni naszą ofertę. Będziemy w ten obszar inwestować - zarówno w zakład produkcyjny, jak i w sprzedaż - ocenił Pawiński.

Według przedstawionych danych rynek wody butelkowanej w Bułgarii jest zdominowany prawie całkowicie przez bułgarskich producentów. Co roku wzrasta on o około 5 proc. Obecnie spożycie na mieszkańca wynosi tam 70 litrów rocznie.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. W zeszłym roku spółka odnotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 4,27 mld zł.

bEsjwzRF
Zobacz także: Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?
bEsjwzSa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
brawo
4 lata temu
I nie pomogło nie picie soków w pisowskiej propagandzie medialnej. Jak tylko płacą podatki to są lepsi od wszystkiego innego włącznie z klerem,polityką i całym tym syfem biurokratycznym.
Pro_Vocator
4 lata temu
Czy już napluli w twarz Bułgarom, czy dopiero się szykują?
zxc
4 lata temu
Za kpiny z powstańców warszawskich omijam maspex szerokim łukiem.
bEsjwzSb
marek
4 lata temu
Prosta zasada ekonomii - chcesz być bogaty kupuj wszystko co popadnie. To jedyna droga do bycia miliarderem.
marcin
4 lata temu
" rynek wody butelkowanej w Bułgarii jest zdominowany prawie całkowicie przez bułgarskich producentów " Całkiem odwrotnie do sytuacji w krainie kwitnącej pyry - Żywiec Zdrój= francuski Danone, Kropla Beskidu = amerykańska Coca-Cola, Nałęczowianka = szwajcarskie Nestle.