Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Brexit. Polska chce na tym ugrać 30 tysięcy nowych miejsc pracy

Brexit. Polska chce na tym ugrać 30 tysięcy nowych miejsc pracy

Fot. Bartosz KRUPA/EAST NEWS

Polska chce przejąć tysiące miejsc pracy, utrzymywanych w Wielkiej Brytanii przez międzynarodowe instytucje finansowe, które mogą uciec z Wysp po Brexicie. Wicepremier Mateusz Morawiecki zachęca do przeprowadzki do kraju nad Wisłą banki Goldman Sachs i HSBC - pisze agencja Bloomberga.

Polska chciałaby, aby firmy z londyńskiego City przeprowadziły do nas swoje zaplecza. Morawiecki mówi w rozmowie z agencją, że negocjacje rządu z Goldman Sachs i HSBC "idą dobrze". Dodaje, że docelowo Polska chciałaby ugrać na Brexicie 30 tysięcy nowych miejsc pracy, głównie w branży finansowej i informatycznej.

Według wicepremiera Polska proponuje zdroworozsądkową alternatywę dla dwóch skrajnych pomysłów na Unię, które rozrywają teraz Wspólnotę: eurosceptycyzmu spod znaku Marine Le Pen i forsowania dalszej integracji postulowanego przez "technokratów". A to może przyciągnąć międzynarodowe koncerny.

W rozmowie z agencją Morawiecki chwali się też niedawno podpisaną umową z koncernem Daimler, który za 500 milionów euro wybuduje pod Jaworem fabrykę silników. Wspomina też, że nad zwiększeniem produkcji w Polsce myśli Volkswagen i że niedługo rząd będzie mógł zapowiedzieć kolejną inwestycją zagraniczną w naszym kraju.

Czytaj także
Polecane galerie