Notowania

Morawiecki w Libanie. Polska przekaże pieniądze na domy dla uchodźców

Polski rząd chce zwiększać nakłady na pomoc humanitarną dla uchodźców. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że Polska przekaże 10 mln dolarów na budowę domów modułowych dla syryjskich uchodźców w Libanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM/Mateusz Rzewuski)
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas oficjalnej wizyty w Libanie. Szef polskiego rządu spotkał się z premierem Libanu Saadem Haririm

- Są rzeczywiście napięcia w Europie wokół tematu uchodźców - m.in. znana kwestia przyjmowania kwot podzielonych na poszczególne kraje. My jako państwo polskie uważamy, że to nie jest dobra metoda radzenia sobie z problemem migracji. Stawiamy na pomoc rzeczywiście poszkodowanym uchodźcom przebywającym na miejscu - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Morawiecki.

W czasie rozmowy z premierem Libanu Saadem Haririm szef polskiego rządu zadeklarował, że Polska będzie uczestniczyć w budowie domów dla syryjskich uchodźców. - Mam nadzieję, że polskie firmy zaangażują się w ich budowę i wykończenie - powiedział premier.

Trump: Kontrakt na gaz? Wystarczy 15 minut

W pierwszym okresie polski rząd zaangażuje 10 mln dolarów na budowę modułowych domów dla uchodźców Libanie. - Jeśli ta pomoc okaże się efektywna, a współpraca przy budowie będzie przebiegała we właściwy sposób, bo chcemy uniknąć jakichś nieprawidłowości, na przykład korupcji, to jesteśmy w stanie angażować większe środki - obiecał premier.

Jak podaje PAP, szef rządu poinformował, że z premierem Libanu rozmawiał również o współpracy gospodarczej, m.in. rozwijaniu współpracy w zakresie transportu gazu z Libanu do Polski.

- Rozmawialiśmy o tej potencjalnej drodze dostaw gazu. Dla Polski jest bardzo istotne, żebyśmy mieli bardziej zróżnicowane źródła dostaw gazu niż obecnie - powiedział Morawiecki.

Podkreślił jednak, że zasoby gazowe w Libanie będą dopiero eksploatowane za około trzy lata. - Jesteśmy zainteresowani współpracą, aczkolwiek nie mamy przystawionego pistoletu do głowy. Mamy terminal LNG w Świnoujściu - mamy intencję jego rozbudowy, między innymi po to, by odbierać dostawy gazu z wielu miejsc na świecie, w tym Stanów Zjednoczonych. A w przyszłości mogę sobie również wyobrazić gaz ze wschodniej części wybrzeża morza śródziemnego - mówił premier.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2018

sklaveMiliardy dla Ukrainy , miliardy dla KK , miliony dla Rydzyka , miliony dla Syryjczyków . A kiedy te pieniądze wypracowane przez Polaków będą … Czytaj całość

13-02-2018

AntyUEW Polsce tylu bezdomnych,biednych rodzin skandaliczna służba zdrowia a Oni dzielą Nasze pieniądze na lewo i prawo tylko nie Nas.

13-02-2018

emerytSkandaliczne, tu 10 mln na cmentarz żydowski 100mln, a podwyżka dla emerytów 2 zł, zasiłki dla bezrobotnych w kwocie nie zmiennej od 5014 r. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)