Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mateusz Morawiecki: jesteśmy europejskim sercem i mózgiem przemysłu przyszłości

46
Podziel się:

Polska jest europejskim sercem i mózgiem przemysłu przyszłości Made in Nokia - powiedział w środę wicepremier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że Polsce zależy na współpracy z inwestorami zagranicznymi, którzy rozwijają nowe technologie w perspektywicznych branżach.

Mateusz Morawiecki: jesteśmy europejskim sercem i mózgiem przemysłu przyszłości
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bECamBDV

Polska jest europejskim sercem i mózgiem przemysłu przyszłości Made in Nokia - powiedział w środę wicepremier Mateusz Morawiecki. Prezes i CEO Nokii Rajeev Suri i wicepremier Mateusz Morawiecki rozmawiali w środę o dalszym zaangażowaniu Nokii w rozwój polskiego sektora teleinformatycznego - podało ministerstwo rozwoju.

- Polsce bardzo zależy na współpracy z inwestorami zagranicznymi, którzy rozwijają nowe technologie w perspektywicznych branżach - mówił, cytowany w informacji prasowej resortu rozwoju, wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że Nokia to marka, do której Polacy mają szczególny sentyment, a dziś to przede wszystkim kreator technologii i infrastruktury telekomunikacyjnej przyszłości.

- To w Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made in Nokia, które już digitalizują takie sektory jak: kolej, bezpieczeństwo czy rozwijają internet rzeczy - powiedział Morawiecki. Ocenił, że "każdy inwestor, który ma ambicje zmieniać światową gospodarkę przy pomocy najnowocześniejszych rozwiązań i tworzący miejsca dla najwyższej klasy specjalistów, może liczyć na przychylność polskiego rządu".

bECamBDX

Wicepremier uważa, że "dziś żadna gospodarka nie jest w stanie szybko rozwijać się dzięki prostemu podnoszeniu konkurencyjności". - Kluczem do sukcesu jest innowacyjność oraz cyfryzacja, bez których trudno będzie Polsce rozwinąć swój pełny potencjał gospodarczy. Dlatego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd kładzie szczególny nacisk na badania i rozwój oraz komercjalizację wyników tych prac. Działalność Nokii w Polsce potwierdza, że jest to możliwe i korzystne dla każdej ze stron - mówił Morawiecki.

Prezes i CEO Nokii Rajeev Suri powiedział, że zatrudniając ponad 4,6 tys. pracowników Nokia jest największym inwestorem w branży ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych - przyp. red.) w Polsce. - Aby wspierać ambicje Polski w obszarze ICT, dzielimy się naszymi doświadczeniami i dostarczamy zaawansowane technologie operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorstwom i jednostkom sektora publicznego, np. sieci bezpieczeństwa publicznego, dostęp szerokopasmowy czy też systemy komunikacji kolejowej - dodał Suri.

bECamBEy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(46)
woj
5 lata temu
Tego faceta słuchać już nie mogę. Stale roztacza fantastyczne wizje. Jak długo jeszcze???
mózg
5 lata temu
"Mateusz Morawiecki: jesteśmy europejskim sercem i mózgiem przemysłu przyszłości" - no mózgiem to nasz minister na pewno sam nie jest, hahahaha
Adam
5 lata temu
My jesteśmy niczym i nic nie mamy oprócz montowni z zachodu . Mieliśmy wszystko ale Bolek z kolegami tak się uwijali żeby to "dziadostwo " z PRL rozwalić ,rozkraść i rozsprzedać że teraz mamy nic !! Dzięki Bolek ,podziękuj swoim kumplom też od nas ,to dzięki wam nie mamy nic ale czego się można było spodziewać po tłukach bez wykształcenia którzy jeszcze dostali do łapy parę baniek dolców .
bECamBEz
suweren
5 lata temu
ten facet chyba ma coś nie tak...
zaz
5 lata temu
"Mateusz Morawiecki: jesteśmy europejskim sercem i mózgiem przemysłu przyszłości" Kolejny który odjechał. Muszą mieć nizeły satff w tym rządzie.
...
Następna strona