Notowania

Orlen i Lotos już nie pod Tchórzewskim. To decyzja Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki zadecydował, że paliwowe spółki Skarbu Państwa Orlen i Lotos nie będą już podlegać ministrowi energii - twierdzi radio RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

To już wiadomość oficjalna. Nadzór nad spółkami przejmuje osobiście Morawiecki. Taką informację podała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Energii Joanna Borecka-Hajduk. Nieoficjalnie dziennikarze radia RMF FM dowiedzieli się, że podłożem decyzji jest konflikt między premierem a ministrem energii.

W tle jest omawiana od miesięcy kwestia fuzji paliwowych gigantów. Morawiecki i szef resortu energii nie potrafili się dogadać, jak ma wyglądać ten proces.

Tchórzewski miał też naciskać, by Orlen dołożył się do projektu atomowego. Zarówno premier, jak i prezes Orlenu Daniel Obajtek, byli o wiele bardziej sceptyczni.

Orlen deklaruje, że nie podniesie cen z powodu opłaty emisyjnej

O konflikcie między Tchórzewskim a Morawieckim pisaliśmy w money.pl w zeszłym tygodniu. Według naszych informacji Morawiecki niechętnie patrzy na pomysł budowy elektrowni atomowej w Polsce. Uważa to za projekt zbyt kosztowny (mówi się o nawet 70 mld zł) i mało efektowny. Za to Tchórzewski jest jego wielkim entuzjastą.

O możliwej dymisji Tchórzewskiego mówiło się już w grudniu przy okazji rekonstrukcji rządu. Jednak nie jest to takie proste, gdyż jest on jednym z członków tzw. zakonu PC, czyli starej gwardii polityków PiS, którzy są skupieni wokół Jarosława Kaczyńskiego od początku jego politycznej działalności w III RP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skarb państwa, orlen, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2018

samJestem przerażony , że takie gamonie chcą wykoleić polską gospodarkę. Oni na niczym się nie znają

05-06-2018

maddPiSowscy aparatczycy zaczynaja sie gryzc... czy poczuli juz slabosc wodza tej mafii?

05-06-2018

hokCo za cyrk!!! skoro minister nie ma kompetencji, żeby się zająć tymi tematami to niech do wymienią a nie sobie taki morawiecki z krzywym pyskiem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (42)