Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. Tak rynek reaguje na expose Morawieckiego

Mateusz Morawiecki o spotkaniu z udziałem Orbana

Mateusz Morawiecki o spotkaniu z udziałem Orbana

Fot. STANISLAW KOWALCZUK/ EastNews

Podczas spotkania polskich i węgierskich władz rozmawiano o współpracy gospodarczej, choć żadne konkrety nie padły - poinformował w TVP Info wicepremier Mateusz Morawiecki, który brał udział w spotkaniu między innymi z Viktorem Orbanem.

- Rozmawialiśmy o różnych możliwościach gospodarczej z Węgrami. Umawiam się też z moim węgierskim odpowiednikiem na kolejne rozmowy na temat dyplomacji ekonomicznej i potencjalnej wymiany handlowej i inwestycyjnej. Ale jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakichś konkretnych transakcjach - poinformował Morawiecki.

Rozmawiano też o migracji, Unii Europejskiej i Grupie Wyszehradzkiej. W spotkaniu w jednej z krakowskich restauracji, oprócz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz wiecemarszałków tej izby Ryszarda Terleckiego i Joachima Brudzińskiego, uczestniczył także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Prezydent Węgier Viktor Orban przyleciał do Polski w ramach dwudniowej nieoficjalnej wizyty.

opracował Tomasz Sąsiada

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
ja45
2016-12-12 10:15
Orban wystąpił z wnioskiem ożenienia Kaczyńskiego z młodą powabną węgierką,by zachować przyjacielskie stosunki między naszymi krajami.
Twoje imię
2016-12-11 10:01
Wyrażam zdecydowane zadowolenie z zacieśnienia kontaktów i przyjaźni z weęgrami, pięknym krajem i bliskim nam Narodem.
Trzeba więcej współpracować: w rolnictwie, w kulturze, w winiarstwie, w przemyśle, w dyplomacji światowej, w wielu dziedzinach. A nade wszystko zbudować bardzo szybką kolej (350 km/h) do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia, i przez Wiedeń do Rzymu. Należy to zrobic z Francuzami, ale w spółce z offsetem, a nie w kontrakcie na całość.
Kooperacja kultural;na Kraków - Budapeszt MUSI się zacząć JUŻ DZIŚ.
Üdvözöljük a Lengyelország-chyba poprawnie:)))
2016-12-09 22:38
Ja Węgrów kocham instynktownie. Byłem tam wiele razy i z takim nagannym zachowaniem, jak to się u nas zdarza, nie miałem tam do czynienia, Nawet jak wypili małe co nieco w winiarni, byli dla mnie mili.
Pokaż wszystkie komentarze (4)