Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mbank
21.07.2018 16:09

mBank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"

mBank opublikował na swojej stronie ostrzeżenie o złośliwym oprogramowaniu, które zagraża klientom którzy używają smartfonów z Androidem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcin Morawski/East News)

mBank opublikował ostrzeżenie o złośliwym oprogramowaniu. Właściciele smartfonów z systemem Android mogą paść ofiarą nowej złośliwej aplikacji.

Jak wynika z ostrzeżenia mBanku, dystrybucja złośliwego oprogramowania prowadzona może być przez autoryzowane sklepy z aplikacjami, ale i linki podsyłane w wiadomościach SMS, prowadzące do autoryzowanych i nieautoryzowanych sklepów.

Złośliwa aplikacja symuluje aktualizację systemu operacyjnego telefonu. Wykonanie tej operacji, powoduje infekcję telefonu użytkownika.

"Próba uruchomienia na takim urządzeniu poprawnej, bankowej aplikacji kończy się wyświetleniem dodatkowego okna (tzw. „nakładki”), w którym użytkownik proszony jest o podanie poufnych danych w postaci identyfikatora i hasła używanych do logowania w systemie bankowości internetowej. Dane te są następnie przekazywane do przestępców stojących za dystrybucją szkodliwego oprogramowania" - pisze mBank.

Złośliwa aplikacja, po pewnym czasie działania, potrafi również przywrócić zainfekowany telefon do ustawień fabrycznych i tym samym zatrzeć ślady swojego działania.

ZOBACZ: * *Najpierw mBank, kto następny? UOKiK szykuje się do kolejnych decyzji

mBank przypomina jednak swoim klientom, że jego aplikacja mobilna nie wymaga logowania za pośrednictwem loginu i hasła do bankowości internetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mbank, bank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

Kolo z PikoloA co ten NIBY BANK poza taką informacją zrobił ? Bo ja zlikwidowałem u nich konto !

22-07-2018

AlojzyA, kto takie rzeczy by przechowywać pieniądze na koncie elektronicznym? Co jakiś czas umieszcza się tam kwotę do obsługi płatności na 2 tygodnie lub … Czytaj całość

22-07-2018

nbamkJacek mówił że to zły bamk a zawsze mówi prawdę wart o by się tym zainteresować

Rozwiń komentarze (3)