Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
McDonald's wycofuje się ze sponsorowania igrzysk olimpijskich

McDonald's wycofuje się ze sponsorowania igrzysk olimpijskich

Fot. Roland Tanglao/Flickr (CC BY 2.0)

McDonald's zrezygnował ze sponsorowania igrzysk olimpijskich. Amerykański potentat rynku fast-foodów miał być sponsorem olimpijskim do roku 2020 - podała w piątek agencja AP.

- Rozumiemy, że firma McDonald's zamierza skoncentrować się na innych priorytetach biznesowych - powiedział dyrektor ds. marketingu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Timo Lumme.

Według MKOl uzgodnione warunki finansowe "natychmiastowej separacji" objęte są tajemnicą.

Firma McDonald's znajdowała się w gronie 13 sponsorów głównych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r. oraz igrzysk letnich w Tokio w 2020 roku.

Jak przypomina AP, amerykańska sieć fast-foodów, sponsorująca igrzyska od 1976 roku, przedłużyła poprzedni kontrakt sponsorski o osiem lat. Miał on obowiązywać do 2020 roku. Sieć dysponowała wyłącznymi prawami w kategorii "detalicznych usług gastronomicznych".

Według AP McDonald's pozostanie sponsorem narodowym igrzysk olimpijskich 2018, zachowując prawa marketingowe na terenie Korei Południowej.

pap, gospodarka, przedsiębiorczość, mcdonald's, igrzyska olimpijskie
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Rourke
2017-06-21 12:29
Nikogo nie obchodzą igrzyska. Beznadziejna impreza, zawsze jak widzę, że jakaś firma to sponsoruje, nie korzystam z jej usług aż się echa igrzysk nie wyciszą.
Curly
2017-06-18 18:43
Ani do szczęścia nie potrzebuje mcdonaldsa ani igrzysk olimpijskich w ich obecnej formie. Choć jak bym miał wybierać to jednak mcdonalds. Natomiast igrzyska to dla mnie nic specjalnego większość sportowców jest najnormalniej w świecie przekoksowana i tyle.
SR1209
2017-06-18 17:14
i bardzo dobrze nie jest potrzebny McDonald nam wszystkim do normalnego funkcjonowania bardziej szkodzi i nabija kasę prezesom w dodatku jedzenie jest nie zdrowe to samo dotyczy się innych podobnych branż powinno się zakazać takiego jedzenia w Polsce
Pokaż wszystkie komentarze (9)