Notowania

limity
31.01.2017 13:27

Koniec pieniędzy w programie MdM. BGK nie będzie przyjmować już wniosków

Z początkiem lutego Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymuje przyjmowanie wniosków na rok 2017. Pula pieniędzy się wyczerpała.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z początkiem lutego Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzyma przyjmowanie wniosków na rok 2017. Pula pieniędzy się wyczerpała.

Jak podał we wtorek BGK, łączna kwota finansowego wsparcia wynikająca ze złożonych wniosków osiągnęła równowartość 95 proc. kwoty zaplanowanej na wypłaty w ustawie budżetowej na ten rok. Chodzi o wnioski przekazane do BGK przez banki kredytujące, z terminem wypłaty środków przypadającym w tym roku. W związku z tym, BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków na ten rok.

Bank już w poniedziałek informował, że pieniądze się kończą.

BGK zapewnia, że wszystkie wnioski przekazane do końca stycznia zostaną rozpatrzone. Jeżeli jednak komuś nie uda się otrzymać dofinansowania w tym roku, to może złożyć wniosek z planowaną datą wypłaty dofinansowania w przyszłym roku.

Jeśli chodzi o banki udzielające kredytów hipotecznych, to pierwszy wstrzymał przyjmowanie wniosków na dopłaty na ten rok BZ WBK. Większość pozostałych banków jeszcze w połowie stycznia wciąż odbierała wnioski. - PKO nadal przyjmuje wnioski o udzielenie kredytu hipotecznego MDM, zarówno z wypłatą dofinansowania w 2017 roku, jak i w 2018 roku. Decyzja o wstrzymaniu przyjmowania wniosków na 2017 rok zapadnie w momencie ogłoszenia przez Bank Gospodarstwa Krajowego w BIP stosownej informacji o wstrzymaniu przyjmowania wniosków – mówił WP money Grzegorz Culepa, ekspert banku.

Program funkcjonuje od trzech lat. Do końca 2016 roku zawarto 74,3 tys. umów kredytowych ze wsparciem z MdM. Jak wynika z danych Banku Gospodarstwa Krajowego, wartość tego dofinansowania wyniosła 1,8 mld zł, a łączna kwota udzielonych kredytów w ramach programu to 13 mld zł.

Tagi: limity, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

cvqPo co dopłacać osobom dobrze sytuowanym ,bo tylko takim dają kredyty. Za te pieniądze trzeba budować mieszkania komunalne dla uboższych rodzin.

31-01-2017

jaronie bierzcie na mieszkania bierzcie na chlewnie i kurniki za ten kredyt kupicie sobie w pakiecie miwszkanie tam nie ma ograniczeń i oprocentowanie … Czytaj całość

31-01-2017

plale mi to pomoc ledwie zaczeli a już koniec wstyd

Rozwiń komentarze (5)