Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|

Będą dodatkowe pieniądze za medale dla lekkoatletów. Sponsor funduje nagrody

15
Podziel się:

100 tys. zł za złoty medal, 50 za srebrny i 25 za najniższy stopień podium podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio wypłaci polskim lekkoatletom główny sponsor techniczny polskiej reprezentacji olimpijskiej - właściciel marki 4F. Tym samym uprawiający "królową sportu" mogą zgarnąć nawet kilkaset tysięcy złotych.

Będą dodatkowe pieniądze za medale dla lekkoatletów. Sponsor funduje nagrody
(East News)

Marka 4F należy do spółki OTCF, która ubiera w Brazylii nie tylko Polaków, ale też reprezentacje Serbii i Łotwy. Jednak tylko dla Polaków ufundowała dodatkowe nagrody za medal w lekkoatletyce, o czym poinformowała w niedzielę.

Złoty medalista w którejkolwiek z konkurencji "królowej sportu" otrzyma od sponsora dodatkowe 100 tys. zł. Połowę tego otrzyma zdobywca srebrnego medalu, a za najniższy stopień podium 4F wypłaci 25 tys. zł.

Dlaczego "dodatkowe"? Osobne nagrody ufundował bowiem Polski Komitet Olimpijski dla wszystkich sportowców, którzy zakończą rywalizację na podium. Złoty medal PKOl wycenił na 120 tys. zł, srebrny na 90, a brązowy - na 50. W przypadku konkurencji drużynowych nagrody są odpowiednio mniejsze.

Nagrody dla medalistów od PKOl
Dyscyplina złoto srebro brąz
Dyscypliny indywidualne 120 tys. zł 80 tys. zł 50 tys. zł
Konkurencje drużynowe (deble, załogi, osady, sztafety) 90 tys. zł 60 tys. zł 37,5 tys. zł
Wioślarska załoga "ósemka" 60 tys. zł 40 tys. zł 25 tys. zł
Sporty zespołowe (siatkówka, piłka ręczna - do podziału) 720 tys. zł 480 tys. zł 300 tys. zł
Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Na tym jednak nie koniec. Swoje dołoży również Ministerstwo Sportu, które niedawno podniosło wysokość nagród za olimpijskie krążki o 100 proc. Wcześniej złoty medal wart był 32 tys. zł, srebro - 23 tys. a brąz - 18,4 tys. Od igrzysk w Rio kwoty wynoszą już odpowiednio 64,4, 46 i 36,8 tys. zł.

W sumie więc lekkoatleta, który stanie w Rio na najwyższym stopniu podium w dyscyplinie indywidualnej (a więc nie w sztafecie), zainkasuje 120 tys. od PKOl, prawie 65 od resortu i jeszcze dodatkowe 100 od właściciela marki 4F. Łącznie zatem złoto będzie warte ok. 285 tys. zł.

Jak pisaliśmy już w money.pl, polska reprezentacja (nie tylko lekkoatleci) podczas Igrzysk Olimpijski jest ubierana właśnie przez markę 4F.W skład kolekcji olimpijskiej wchodzą dresy oraz ubrania galowe, w których sportowcy mają obowiązek pojawiać się na sesjach zdjęciowych, konferencjach prasowych czy ceremoniach wręczenia medali. Do tego dochodzi kilka par butów i akcesoria: torby, plecaki czy nawet okulary słoneczne. W sumie każdy polski olimpijczyk otrzyma 68 części garderoby, a Polski Komitet Olimpijski wydał na kolekcję blisko 8 milionów złotych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
andrzej
8 lat temu
a byle jaki piłkarzyna z 8 miejsce w Europie dostaje 500 tys ,paranoja doceniamy miernoty a mistrzow znacznie niżej
Kazik1122
8 lat temu
Zorientowali się, że uścisk ręki prezesa to raczej kara za zdobycie medalu, a nie nagroda...
jerzy
8 lat temu
za poparcie trzeba placic,teraz takie wartosci, nie HONOR BOG OJCZYZNA
Troll
8 lat temu
Za mało mi płacą
cynik
8 lat temu
Zaraz,zaraz , to Ministerstwo spotu tam mało wypłaca za medale? Przecież to polscy zawodnicy, oni promuja nasz kraj i należy sie im za to. Czyżby brakło pieniedzy w budżecie , po podwyżkach w rządzie?