Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Monika Szafrańska
|

Konstanty Radziwiłł: Nie ma mowy o indywidualnych uprawach marihuany

15
Podziel się

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że pacjenci nie będą mogli indywidualnie uprawiać marihuany. W tym tygodniu posłowie PiS mają przedstawić swoje poprawki do projektu ustawy o medycznej marihuanie.

Konstanty Radziwiłł: Nie ma mowy o indywidualnych uprawach marihuany
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDnsFcJN

W opinii gościa radiowej Jedynki, proponowane rozwiązania uregulują dostęp do leków robionych na bazie konopi dla pacjentów, którzy mają receptę od lekarza oraz dopuszczą bardziej swobodny import suszu i oleju z konopi indyjskich. - Rozwiązanie jest obecnie stosowane w ramach tak zwanego importu bezpośredniego - wyjaśnił minister Radziwiłł.

Każdy pacjent, którego lekarz wnioskuje o sprowadzanie tego typu preparatów, otrzymuje je za darmo. - Nie ma mowy o jednym - o indywidualnych uprawach marihuany, które mogliby prowadzić pacjenci - zaznaczył minister.

bDnsFcJP

Radziwiłł podkreślił, że stosowanie marihuany ma charakter leczenia eksperymentalnego. W ubiegłym tygodniu poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec zapowiadał złożenie wniosku o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. W opinii posła, resort zdrowia blokuje projekt ustawy w sprawie medycznej marihuany.

bDnsFcKq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(15)
Facet
4 lata temu
I mamy cd. batalii sadystów z PiS z cierpiącymi ludźmi...
ggggc
4 lata temu
Koncerny farmaceutyczne i mafia zacierają rączki. 😓 A ludzie cierpią 😓
Ed
4 lata temu
Pewnie że na uprawy na własny użytek nie było co liczyć. Przecież medyczna marihuana coś innego niż marihuanen z krzaczka. Do wolnego dostępu do maryśki nasi politycy jeszcze nie dorosli
bDnsFcKr
zaki
4 lata temu
wywiezć gnoja na taczkach!
Eva129
4 lata temu
Lepiej dawać odznaczenia po śmierci