Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Konstanty Radziwiłł: Nie ma mowy o indywidualnych uprawach marihuany

15
Podziel się:

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że pacjenci nie będą mogli indywidualnie uprawiać marihuany. W tym tygodniu posłowie PiS mają przedstawić swoje poprawki do projektu ustawy o medycznej marihuanie.

Konstanty Radziwiłł: Nie ma mowy o indywidualnych uprawach marihuany
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

W opinii gościa radiowej Jedynki, proponowane rozwiązania uregulują dostęp do leków robionych na bazie konopi dla pacjentów, którzy mają receptę od lekarza oraz dopuszczą bardziej swobodny import suszu i oleju z konopi indyjskich. - Rozwiązanie jest obecnie stosowane w ramach tak zwanego importu bezpośredniego - wyjaśnił minister Radziwiłł.

Każdy pacjent, którego lekarz wnioskuje o sprowadzanie tego typu preparatów, otrzymuje je za darmo. - Nie ma mowy o jednym - o indywidualnych uprawach marihuany, które mogliby prowadzić pacjenci - zaznaczył minister.

Radziwiłł podkreślił, że stosowanie marihuany ma charakter leczenia eksperymentalnego. W ubiegłym tygodniu poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec zapowiadał złożenie wniosku o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. W opinii posła, resort zdrowia blokuje projekt ustawy w sprawie medycznej marihuany.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Bogdan Rink
5 lata temu
Konstanty Radziwiłł powinien zostać zdymisjonowany!
kloss
6 lat temu
Co toto jeszcze robi na stanowisku ministra zdrowia ? Przecież on powinien być ministrem głupoty i sadyzmu. Chce wykończyć jak największą liczbę Polaków. Radziwiłł to Radziwiłł, oni zawsze byli zdrajcami Polski.
niech zrobi p...
6 lat temu
Ty Radziwiłł w TVPiS jarają - donieś do Ziobry
nara5
6 lat temu
Nawet Radziwiłł by się zdziwił ile prywatnych upraw w Polsce jest
tero
6 lat temu
to ten potomek sławetnych radziwiłów?, "przyjaciół" naszej ojczyzny?