Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cztery miasta bez samochodów z silnikiem Diesla

98
Podziel się:

Prezydenci czterech dużych miast na dwóch kontynentach mają wycofać z ulic samochody z silnikiem Diesla. Zakaz ma zacząć obowiązywać w połowie
przyszłej dekady.

Cztery miasta bez samochodów z silnikiem Diesla
(ssuaphoto/iStockphoto)

Prezydenci czterech dużych miast na dwóch kontynentach mają wycofać z ulic samochody z silnikiem Diesla. Zakaz ma zacząć obowiązywać w połowie przyszłej dekady.

Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Zakaz ma być wprowadzony w Paryżu, Madrycie, Atenach i w Mexico City. To właśnie tam
w sobotę zakończył się trzydniowy szczyt liderów miast, C40. Eksperci podkreślają,
że silniki Diesla emitują szczególnie dużo trujących pyłów i tlenków azotu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia skażenie powietrza przyczynia się do przedwczesnej śmierci trzech milionów ludzi rocznie. Zagrożeni przede wszystkim są mieszkańcy miast.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(98)
Olx
7 lat temu
Ale jaja :p Przecież wiadomo, że współczesne benzyny z wtryskiem bezpośrednim kopcą bardziej niż diesle. To się nazywa logika. Tak jest, kiedy decyzje podejmują idioci.
GallAntonin
7 lat temu
Czytajcie ze zrozumieniem. Ograniczenia zostaną wprowadzone w połowie przyszłej dekady, czyli w roku 2025. Do tego czasu będzie całkowicie znaczna zmiana w napędach samochodów (hybrydy, elektryczne, na wodór). To jeszcze całe 8 lat!
sasanka
7 lat temu
A co z kopcącymi statkami handlowymi - dlaczego mądrale od emisji CO2 nabrali wody w usta w tym temacie?! Obłuda i zakłamanie!
mini,strant
7 lat temu
to ja ich mam w............poco tam jechać,lepiej latać daleko.
fake of
7 lat temu
tylko w Irlandii
...
Następna strona