Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Michał Krupiński ma dostać zgodę na kierowanie Bankiem Pekao. KNF da zielone światło?

Komisja Nadzoru Finansowego ma przedstawić we wtorek swoje stanowisko w sprawie objęcia fotela prezesa Banku Pekao przez Michała Krupińskiego. Obecnie Krupiński pełni funkcję wiceprezesa, ale już teraz kieruje zarządem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Michał Krupiński, zanim trafił do Pekao, był od stycznia 2016 do marca 2017 roku prezesem PZU.

Do takich nieoficjalnych ustaleń dotarła "Rzeczpospolita". Krupiński został powołany na stanowisko wiceprezesa w połowie czerwca. Wymieniona parę dni wcześniej rada nadzorcza powierzyła mu jednocześnie rolę kierowania zarządem do czasu uzyskania formalnej zgody od KNF na objęcie prezesury. Krupiński czeka na nią zatem prawie 5 miesięcy.

Zobacz też: Wszystko o bankowości elektronicznej

Podczas wtorkowego posiedzenia KNF ostateczna decyzja co do powierzenia Krupińskiemu fotela prezesa będzie się jednak prawdopodobnie ważyła do ostatniej chwili - podaje gazeta.

I dodaje, podając się na nieoficjalne źródła, że zarząd już w środę, przy okazji publikacji wyników za III kwartał, przedstawi nową strategię.

Michał Krupiński, zanim trafił do Pekao, był od stycznia 2016 do marca 2017 roku prezesem PZU. Wcześniej pracował między innymi w Bank of America Merrill Lynch, Banku Światowym i Ministerstwie Finansów.

Tagi: michał krupiński, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-11-2017

obsBardzo chorowity koleś. W trakcie "choroby" dostaje prezenty od rodziny po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie oczywiście z naszej kasy. … Czytaj całość

07-11-2017

PrezesDlaczego on nie może schudnąć ....? Chory ...??

07-11-2017

poziomKNF powinien być zobowiązany do podawania pełnego uzasadnienia gdy wydaje opinię w takiej sprawie. Równiez po to, żeby powstała jakaś jednolita … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)