Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Michał Sołowow zainwestował miliony w śmieci. W tym roku polska technologia Bioelektry może podbić świat

Michał Sołowow zainwestował miliony w śmieci. W tym roku polska technologia Bioelektry może podbić świat

 

 

Bioelektra Group to polska firma, która opracowała rewolucyjną technologię sortowania śmieci. W ubiegłym roku podbiła serce Michała Sołowowa - numer trzy na liście najbogatszych Polaków. W tym roku firma chce zacząć podbijać świat. W zasięgu są nie tylko Niemcy, ale i Arabia Saudyjska.

Bioelektra sama o sobie mówi, że jest alternatywą dla wysypisk i spalarni. W zakładzie w Różankach koło Susza (warmińsko-mazurskie) zmieszane odpady komunalne w kilka godzin po przyjęciu trafiają zbiorników, gdzie pod wpływem pary wodnej wtłaczanej pod ciśnieniem zabijane są bakterie żerujące na resztkach żywności, znajdujących się w śmieciach. Następnie odpady są segregowane mechanicznie na frakcje przeznaczone do recyklingu i powtórnego wykorzystania.

Więcej o tym, jak wygląda ta technologia w reportażu Agaty Kołodziej.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
G44
37.190.151.* 2016-01-06 22:52
- z Pro Civili biznesy się robiło
- u Sowy wysłannicy też byli

a teraz na śmieciach biznes się chce robić?
Coś na psy schodzi towarzysz S.
COBEN991
188.146.70.* 2016-01-06 18:37
Ciekawe gdzie ten "Polak" tym razem wyprowadzi swoje podatki z Polski... może znów jak nie Cypr to Luxemburg jak w przypadku jego spółki ROVESE ??
edward wspaniały
77.89.104.* 2016-01-06 09:52
Brawo Ty Polak jednak potrafi ale za chwilę dobiorą mu się do tyłka i zaczną wymyślać pozwolenia koncesje unijne iso itp aby biurokracja maiła co robić i z czego żyć
Zobacz więcej komentarzy (56)