Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Międzynarodowy sukces polskiej policji. Przemyt narkotyków wartych fortunę udaremniony

9
Podziel się:

Funkcjonariusze polskiej policji brali udział w akcji zabezpieczenia sześciu ton narkotyków, która została przeprowadzona na terenie Holandii. Sukcesem pochwalili się we wtorek na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk pochwalił się sukcesem polskich funkcjonariuszy.
Komendant główny policji Jarosław Szymczyk pochwalił się sukcesem polskich funkcjonariuszy. (STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Funkcjonariusze polskiej policji pomogli w akcji zabezpieczenia sześciu ton narkotyków, która została przeprowadzona na terenie Holandii.

Sukcesem pochwalili się we wtorek na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Zabezpieczonych zostało 3,5 tony haszyszu i 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy. Jeszcze nigdy polscy funkcjonariusze nie udaremnili tak wielkiego przemytu narkotyków - powiedział Szymczyk. Czarnorynkowa wartość tych używek została oszacowana na 200 mln zł.

Akcja została przeprowadzona w ubiegły piątek, 13 kwietnia. - Dla nas więc piątek trzynastego nie okazał się pechowy - żartował Szymczyk.

Szymczyk pochwalił się też drugim sukcesem policji. Kilka dni temu polscy funkcjonariusze wzięli udział w akcji odbicia Polki, porwanej dla okupu w RPA. Porywacze żądali za jej uwolnienie 2 mln euro. 54-letnia kobieta w poniedziałek bezpiecznie wróciła już do Polski.

Zobacz także: Zobacz też: Policja odzyskała Mercedesa za 700 tys. złotych

Jak powiedział Szymczak, w RPA dochodzi rocznie do 10 tys. porwań dla okupu i nie każde ma tak szczęśliwe zakończenie, jak w przypadku Polki.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
rozalia
5 lata temu
oczy sadysty no a te normy mandatowe to czyj pomysł ?
Ktoś
5 lata temu
Jaka bzdura jeden wielki ferment łysy gada to co mu każą by stołka nie stracić,
Ktoś
5 lata temu
Jaka bzdura jeden wielki ferment łysy gada to co mu każą by stołka nie stracić,
emeryt
5 lata temu
panie Szymczyk bajki to może pan opowiadać dzieciom na dobranoc albo swojemu zwierzchnikowi i ignorantowi od łowienia Bizancjów łącznie z tym łysym małpoludem który za chwilę po wielkim show w telewizji wyłapał prokuratorskie zarzuty. Jeżeli pan twierdzi że Polscy policjanci zrobili sami zatrzymanie na terenie Holandii przemytników narkotyków lub uwolnili w RPA Polkę która pojechała szukać tam seksualnych doznań to jest pan większym ignorantem niż na jakiego pan wygląda. Polscy policjanci do Holandii czy do RPA mogli sobie pojechać tylko na wycieczkę i popatrzeć jak zatrzymuje tych przestępców policja z danego kraju. Usiłuje nam pan opowiedzieć kolejną bzdurę jak niejaki pan ZERO z wycieczką turystyczno - krajoznawczą polskiego prokuratora i policjantów do Rimini po gwałcie na Polce. Polski policjant poza granicami naszego kraju może pomachać sobie tylko palcem w bucie panie szanowny Komendancie Główny Policji, chyba że jest częścią międzynarodowego kontyngentu tak jak było to w byłej Jugosławii lub innych tego rodzaju misjach. Przestań pan w końcu kłamać bo nawet ciemny lud nie długo przestanie łykać te bzdury.
gobipol.roxan...
5 lata temu
Polska policja przemyka oczy na nieuzasadnioną śmierć niektórych ludzi. Groby ofiar w miasteczku St.Louis (Francja) około Basel. Najważniejsi przemytnicy mieszkają w WELL am Rein (Niemcy). W przestępstwie pomaga grupa medycznego personelu z Polski. Przestępcy czują się bezkarni . Polska policja twierdzi , że ma sukces. Koszmar.