Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Międzynarodowy sukces polskiej policji. Przemyt narkotyków wartych fortunę udaremniony

Międzynarodowy sukces polskiej policji. Przemyt narkotyków wartych fortunę udaremniony

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk pochwalił się sukcesem polskich funkcjonariuszy. Fot. STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS
Komendant główny policji Jarosław Szymczyk pochwalił się sukcesem polskich funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze polskiej policji pomogli w akcji zabezpieczenia sześciu ton narkotyków, która została przeprowadzona na terenie Holandii.

Sukcesem pochwalili się we wtorek na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Zabezpieczonych zostało 3,5 tony haszyszu i 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy. Jeszcze nigdy polscy funkcjonariusze nie udaremnili tak wielkiego przemytu narkotyków - powiedział Szymczyk. Czarnorynkowa wartość tych używek została oszacowana na 200 mln zł.

Akcja została przeprowadzona w ubiegły piątek, 13 kwietnia. - Dla nas więc piątek trzynastego nie okazał się pechowy - żartował Szymczyk.

Szymczyk pochwalił się też drugim sukcesem policji. Kilka dni temu polscy funkcjonariusze wzięli udział w akcji odbicia Polki, porwanej dla okupu w RPA. Porywacze żądali za jej uwolnienie 2 mln euro. 54-letnia kobieta w poniedziałek bezpiecznie wróciła już do Polski.

Zobacz też: Policja odzyskała Mercedesa za 700 tys. złotych

Jak powiedział Szymczak, w RPA dochodzi rocznie do 10 tys. porwań dla okupu i nie każde ma tak szczęśliwe zakończenie, jak w przypadku Polki.

Czytaj także
Polecane galerie
rozalia
2018-04-18 08:19
oczy sadysty no a te normy mandatowe to czyj pomysł ?
Ktoś
2018-04-18 06:53
Jaka bzdura jeden wielki ferment łysy gada to co mu każą by stołka nie stracić,
Ktoś
2018-04-18 06:53
Jaka bzdura jeden wielki ferment łysy gada to co mu każą by stołka nie stracić,
Pokaż wszystkie komentarze (9)