Notowania

Międzynarodowy sukces polskiej policji. Przemyt narkotyków wartych fortunę udaremniony

Funkcjonariusze polskiej policji brali udział w akcji zabezpieczenia sześciu ton narkotyków, która została przeprowadzona na terenie Holandii. Sukcesem pochwalili się we wtorek na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
Komendant główny policji Jarosław Szymczyk pochwalił się sukcesem polskich funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze polskiej policji pomogli w akcji zabezpieczenia sześciu ton narkotyków, która została przeprowadzona na terenie Holandii.

Sukcesem pochwalili się we wtorek na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Zabezpieczonych zostało 3,5 tony haszyszu i 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy. Jeszcze nigdy polscy funkcjonariusze nie udaremnili tak wielkiego przemytu narkotyków - powiedział Szymczyk. Czarnorynkowa wartość tych używek została oszacowana na 200 mln zł.

Akcja została przeprowadzona w ubiegły piątek, 13 kwietnia. - Dla nas więc piątek trzynastego nie okazał się pechowy - żartował Szymczyk.

Szymczyk pochwalił się też drugim sukcesem policji. Kilka dni temu polscy funkcjonariusze wzięli udział w akcji odbicia Polki, porwanej dla okupu w RPA. Porywacze żądali za jej uwolnienie 2 mln euro. 54-letnia kobieta w poniedziałek bezpiecznie wróciła już do Polski.

*Zobacz też: Policja odzyskała Mercedesa za 700 tys. złotych *

Jak powiedział Szymczak, w RPA dochodzi rocznie do 10 tys. porwań dla okupu i nie każde ma tak szczęśliwe zakończenie, jak w przypadku Polki.

Tagi: polska policja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2018

KtośJaka bzdura jeden wielki ferment łysy gada to co mu każą by stołka nie stracić,

17-04-2018

emerytpanie Szymczyk bajki to może pan opowiadać dzieciom na dobranoc albo swojemu zwierzchnikowi i ignorantowi od łowienia Bizancjów łącznie z tym łysym … Czytaj całość

18-04-2018

rozaliaoczy sadysty no a te normy mandatowe to czyj pomysł ?

Rozwiń komentarze (9)