Notowania

Powstaje "wielki właściciel ziemi". Będzie podstawą działania Mieszkania+

Powstaje nowy wielki właściciel gruntów w Polsce, czyli Krajowy Zasób Nieruchomości. Firmy należące do Skarbu Państwa przekażą do KZN grunty, którymi dotąd dysponowały. To zwiększa szanse na realizację rządowego programu Mieszkanie Plus, ale oznacza też centralizację władzy nad budownictwem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Powstaje nowy wielki właściciel gruntów w Polsce, czyli Krajowy Zasób Nieruchomości. Firmy należące do Skarbu Państwa przekażą do KZN grunty, którymi dotąd dysponowały. To zwiększa szanse na realizację rządowego programu Mieszkanie+, ale oznacza też centralizację władzy nad budownictwem.

- Teoretycznie możemy mieć nadzieję, że zwiększy się liczba dostępnych mieszkań, ale jednocześnie programy realizowane centralnie bardzo często rozmijają się z rzeczywistymi, lokalnymi potrzebami - mówi Kuba Karliński z zarządu Magmillon.

Zasób będzie pełnił funkcję banku ziemi, czyli zacznie gromadzić nieruchomości należące do państwa i zarządzać nimi tak, aby zwiększyć podaż nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe - zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

KZN będzie w trybie przetargów przekazywał w użytkowanie wieczyste nieruchomości na cele budownictwa mieszkaniowego pod określonymi warunkami. Jednak każdorazowo KZN będzie musiał uzyskać od ministra właściwego ds. budownictwa zgodę na przeprowadzenie przetargu. Więcej o KZN można przeczytać tutaj.

Tagi: krajowy zasób nieruchomości, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
MarketNews24
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2017

kaczy kuperA może by tak kościół w Polsce przekazał na te cele kilkaset hektarów ze swoich kilkuset tysięcy? Niedoczekanie.Kościół jest od brania a nie od … Czytaj całość

29-10-2017

havelI DALEJ BĘDĄ MNIE OKRADALI NA RZECZ DZIECIOROBÓW !

30-10-2017

yubu7ikosciol katolicki najwiekszym wlascicielem ziemi w pislandzie.....złodzieje-jedni i drudzy

Rozwiń komentarze (37)