Notowania

Mieszkanie Plus. Morawiecki: ten program zmieni relacje gospodarcze i społeczne

Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27 - 28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat - uważa wicepremier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Realizacja programu Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie - powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- Sądzę, że on (program Mieszkanie plus) za dwa, trzy, cztery lata (...) doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. mieszkań rocznie więcej niż do tej pory, a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne - powiedział Morawiecki.

- Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27 - 28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat i jeszcze zaprosić do współpracy tych, którzy budowali rynek wcześniej, czyli i deweloperów i samorządowców, ale też z udziałem administracji państwowej, bo tak widzimy ten wielki program Mieszkanie plus - dodał.

Według wicepremiera program Mieszkanie plus to kluczowy projekt dla rozwoju Polski.

- Dzisiaj Polski Fundusz Rozwoju i Bank Gospodarstwa Krajowego przystępują do montażu finansowo - kredytowego, ale z udziałem samorządów przy realizacji tego kluczowego projektu dla wzrostu gospodarczego w Polsce - powiedział Morawiecki.

- Dla rządu, dla naszego obozu politycznego, ale myślę że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy. Projekt, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w ogóle w Polsce - dodał.

Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

Tagi: mieszkanie plus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2017

bogusz49Wizyt gospodarskich ciąg dalszy jak za towarzysza Gierka,

03-07-2017

PieknePodzial ludzi nastepnym na tych 500+,mieszkanie plus tych co za darmo dostaja kase i mieszkanie i na tych ktorzy pracuja i musza na te plus zarobic … Czytaj całość

03-07-2017

to są kpiny z PolakówJa nie chcę aby mi cos dawano . Ja chcę aby mnie nie okradano . Chcę za prace otrzymywać adekwatne wynagrodzenie . Nie chcę dawać składek na ZUS bo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)