Notowania

Mieszkanie lepsze niż skarpeta. Rządowy projekt przekona do inwestowania?

Rynkowi najmu sprzyjają zmiany na rynku pracy, na którym premiowana jest mobilność. Nowe mieszkania to łakomy kąsek dla pracowników, którzy przybywają do dużych ośrodków w poszukiwaniu lepszej pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Rządowy projekt Mieszkanie+ ma na celu nie tylko budowę tanich mieszkań, lecz także pobudzenie rynku najmu w Polsce. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Obecnie co trzecie mieszkanie może być kupowane z myślą o czerpaniu zysków z wynajmu - pisze we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".

Z danych Open Finance i Home Brokera można się dowiedzieć, że za wynajem dwupokojowego mieszkania w powierzchni 31-50 mkw. trzeba w Warszawie zapłacić 2,2 tys. zł miesięcznie, a w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście 1,3-1,5 tys, zł.

Rynkowi najmu sprzyjają zmiany na rynku pracy, na którym premiowana jest mobilność. Nowe mieszkania to łakomy kąsek dla pracowników, którzy przybywają do dużych ośrodków w poszukiwaniu lepszej pracy. Wielu z nich zanim zdecyduje się na kredyt hipoteczny, chce najpierw odłożyć odpowiednią kwotę.

- Mieszkania na wynajem uznawane są teraz za najlepszą lokatę kapitału - mówi Tomasz Sałdocha z firmy Ochnik Development.

Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

Tagi: mieszkanie plus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2017

polakwszystko co zostanie uchwalone przez obecną władze może być anulowane jedną ustawą przez następną władzę -taki będzie efekt nieprzestrzegania … Czytaj całość

18-07-2017

PodstawaBolączką naszego bytu społecznego , jest brak rozsądku ,a za tym brak ciągłości gwarancyjnej w przestrzeni życia społecznego .Często jest to radosna … Czytaj całość

18-07-2017

Paweł"Z danych Open Finance i Home Brokera można się dowiedzieć, że za wynajem dwupokojowego mieszkania w powierzchni 31-50 mkw. trzeba (...) zapłacić … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)