Notowania

Przejdź na

Mieszkanie+. Rząd zapowiada dopłaty do czynszów

W przyszłym roku 200 milionów złotych, w kolejnych latach nawet miliard - tyle ma przeznaczać rząd na dopłaty do czynszów dla najmniej zarabiających Polaków. W czwartek mówił o tym wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Magierowski/Eastnews)
Z dopłat będzie można korzystać maksymalnie przez dziewięć lat.

Soboń poinformował na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu projekt ustawy dotyczącej dopłat trafi do konsultacji publicznych.

- Pomagamy osobom najmniej zarabiającym, tym, które mają zdolność czynszową, by skorzystać z programu Mieszkanie plus, ale jednocześnie ich przeciętne wynagrodzenie jest niższe - powiedział Soboń, cytowany przez PAP.

Zobacz też: Musimy się bać wielkiej płyty? "Właściwie nic nam nie grozi"

Jak dodał, z dopłat będzie można korzystać maksymalnie przez dziewięć lat. Czteroosobowa rodzina, płacąca 1,5 tys. zł czynszu za 60-metrowe mieszkanie, w pierwszych trzech latach będzie mogła liczyć na 500 zł dopłaty. Po tym okresie zostanie zmniejszona. Kolejne uszczuplenie dopłaty ma nastąpić po 6 latach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: mieszkanie plus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2018

PracującyI tym sposobem moja sąsiadka z trójką dzieci, która imprezuje ile się da i nie wie co to praca zawodowa dostanie dopłatę do czynszu. Zresztą po co ma … Czytaj całość

22-03-2018

JerzyCzyli "urawniłowka" - zabrać uczciwie pracującym i dać obibokom. Państwo PIS - socjalizm z ludzką twarzą.

22-03-2018

vol.A od kiedy rząd ma pieniądze, żeby DOPŁACAĆ. To pieniądze nauczycieli, szewców, pielęgniarek, urzędników, harujących w swoich firmach, dzieci, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)