Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Tomasz Sąsiada
|

Mieszkanie+. Rząd zapowiada dopłaty do czynszów

28
Podziel się

W przyszłym roku 200 milionów złotych, w kolejnych latach nawet miliard - tyle ma przeznaczać rząd na dopłaty do czynszów dla najmniej zarabiających Polaków. W czwartek mówił o tym wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Z dopłat będzie można korzystać maksymalnie przez dziewięć lat.
Z dopłat będzie można korzystać maksymalnie przez dziewięć lat. (Bartłomiej Magierowski/Eastnews)
bDninCeZ

Soboń poinformował na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu projekt ustawy dotyczącej dopłat trafi do konsultacji publicznych.

- Pomagamy osobom najmniej zarabiającym, tym, które mają zdolność czynszową, by skorzystać z programu Mieszkanie plus, ale jednocześnie ich przeciętne wynagrodzenie jest niższe - powiedział Soboń, cytowany przez PAP.

Zobacz także: Zobacz też: Musimy się bać wielkiej płyty? "Właściwie nic nam nie grozi"
bDninCfb

Jak dodał, z dopłat będzie można korzystać maksymalnie przez dziewięć lat. Czteroosobowa rodzina, płacąca 1,5 tys. zł czynszu za 60-metrowe mieszkanie, w pierwszych trzech latach będzie mogła liczyć na 500 zł dopłaty. Po tym okresie zostanie zmniejszona. Kolejne uszczuplenie dopłaty ma nastąpić po 6 latach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDninCfC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(28)
Pracujący
3 lata temu
I tym sposobem moja sąsiadka z trójką dzieci, która imprezuje ile się da i nie wie co to praca zawodowa dostanie dopłatę do czynszu. Zresztą po co ma pracować? 500+ na trójkę alimenty i doplata do czynszu. Reszta społeczeństwa musi ją utrzymywać a ona z tych co pracują i sami sobie za ten czynsz płacą super ma radoche...brak słów...
Jerzy
3 lata temu
Czyli "urawniłowka" - zabrać uczciwie pracującym i dać obibokom. Państwo PIS - socjalizm z ludzką twarzą.
vol.
3 lata temu
A od kiedy rząd ma pieniądze, żeby DOPŁACAĆ. To pieniądze nauczycieli, szewców, pielęgniarek, urzędników, harujących w swoich firmach, dzieci, chorych... Rząd to ma comiesięczne nagrody - niech z nich dopłaca.
bDninCfD
Paul Iszynel
3 lata temu
Ja - owdowiały, samotny emeryt mam niewielki domek. Na opał muszę każdej zimy wydać ok. 4500 zł i utrzymuję temperaturę 14-16 stopni C. Gdybym chciał mieć cieplej, musiałbym wydać na opał 6000 zł, a na to mnie nie stać. W domu chodzę ubrany na cebulkę - potrójne kalesony, na to dresy, kilka bluz jednocześnie i czekam na wiosnę. Też by mi się przydała dopłata.
bolszewicy i ...
3 lata temu
podnosza podatki okradajac pracujacych Polakow. Nazra sie do syta, a reszte rozdaja menelom za glosy wyborcze
...
Następna strona