Notowania

Sieć Mila zmieni właściciela. Jest zgoda od UOKiK

To już pewne. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Grupę Eurocash 100 proc. udziałów sieć marketów Mila S.A. To właściciela sieci 187 supermarketów zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mila.pl)
Punkty handlowe sieci Mila zlokalizowane są głównie w centralnej Polsce

Pozytywna decyzja UOKiK przybliża Grupę Eurocash do finalizacji transakcji, w wyniku której zostanie właścicielem sieci 187 supermarketów Mila, zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

We wrześniu 2017 r. Eurocash zawarł przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Mila za 350 mln zł.

Łączna sprzedaż zrealizowana przez tę sieć w 2017 r. wyniosła około 1,48 mld zł.

Finalizacja transakcji przejęcia sieci sklepów Mila przez Grupę Eurocash spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz także: Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Eurocash, właściciel 185 hurtowni, zaopatrujących sklepy, stopniowo zresztą przejmuje kolejne punkty na własność. Na przejęcie jednostek zależnych (w tym sieć Eko) do września 2017 r. wydał 107 mln zł, a na inwestycje w środki trwałe 72 mln zł.

Transakcja to element budowy przez grupę Eurocash ogólnopolskiej sieci supermarketów opartej zarówno na współpracy z partnerami prowadzącymi sklepy franczyzowe, jak i na prowadzeniu własnych placówek wspierających rozwój sieci w nowych regionach kraju. W ten sposób Eurocash chce też poprawić konkurencyjność polskich niezależnych sklepów detalicznych, które są jego głównymi klientami.

W wypadku przejęcia sieci Mila, Eurocash będzie miał 533 markety we własnej sieci, które biorąc pod uwagę zmiany w sieci Eko, zostaną przemianowane najprawdopodobniej na markę "Delikatesy Centrum". W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. 28 sklepów Eko zmieniło szyld na Delikatesy Centrum.

Tagi: mila, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2018

cccWcześniej polomarket potem mila a teraz co będzie. Krętactwo ostre

18-05-2018

KlientI znowu kilka kat bez podatków i tak w koło. A my za to płacimy rujnując własną gospodarkę.

19-05-2018

kolonia PoloniaI w ten prosty sposób Portugalczycy przejmują kolejną część rynku. Tak jak setki lat temu podbijali Afrykę,i Azję i Amerykę Południową tak teraz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)