Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Sieć Mila zmieni właściciela. Jest zgoda od UOKiK

15
Podziel się:

To już pewne. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Grupę Eurocash 100 proc. udziałów sieć marketów Mila S.A. To właściciela sieci 187 supermarketów zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

Punkty handlowe sieci Mila zlokalizowane są głównie w centralnej Polsce
Punkty handlowe sieci Mila zlokalizowane są głównie w centralnej Polsce (Mila.pl)

Pozytywna decyzja UOKiK przybliża Grupę Eurocash do finalizacji transakcji, w wyniku której zostanie właścicielem sieci 187 supermarketów Mila, zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

We wrześniu 2017 r. Eurocash zawarł przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Mila za 350 mln zł.

Łączna sprzedaż zrealizowana przez tę sieć w 2017 r. wyniosła około 1,48 mld zł.

Finalizacja transakcji przejęcia sieci sklepów Mila przez Grupę Eurocash spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz także: Zobacz także: Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Eurocash, właściciel 185 hurtowni, zaopatrujących sklepy, stopniowo zresztą przejmuje kolejne punkty na własność. Na przejęcie jednostek zależnych (w tym sieć Eko) do września 2017 r. wydał 107 mln zł, a na inwestycje w środki trwałe 72 mln zł.

Transakcja to element budowy przez grupę Eurocash ogólnopolskiej sieci supermarketów opartej zarówno na współpracy z partnerami prowadzącymi sklepy franczyzowe, jak i na prowadzeniu własnych placówek wspierających rozwój sieci w nowych regionach kraju. W ten sposób Eurocash chce też poprawić konkurencyjność polskich niezależnych sklepów detalicznych, które są jego głównymi klientami.

W wypadku przejęcia sieci Mila, Eurocash będzie miał 533 markety we własnej sieci, które biorąc pod uwagę zmiany w sieci Eko, zostaną przemianowane najprawdopodobniej na markę "Delikatesy Centrum". W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. 28 sklepów Eko zmieniło szyld na Delikatesy Centrum.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Ja
6 lat temu
Warszawa Ursynów na ul Grzegorzewskiej delikatesy centrum przetrwały około 6 miesięcy Ceny wzięte z kosmosu obsługą pasję robiła że Cię obsłuży
ja
6 lat temu
Podczas jakiegokolwiek inwestowania ryzyko utraty pieniędzy zawsze istnieje. Jak się okazuje, nawet na lokacie można stracić – patrz Amber Gold. Kiedy wokół najwyższe lokaty były po 5%, a jakaś firma, będąca spółką z o.o. daje 13-15%, to musi to być jakiś przekręt. Dlatego tak istotna jest wiedza finansowa. Przynajmniej na podstawowym poziomie, by umieć ocenić to ryzyko i pułapki oszustów. Przeczytajcie sobie ksi azke „Emery tura nie jest Ci potr zebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi i budowaniu majątku mimo niedużej pensji.
kolonia Polon...
6 lat temu
I w ten prosty sposób Portugalczycy przejmują kolejną część rynku. Tak jak setki lat temu podbijali Afrykę,i Azję i Amerykę Południową tak teraz podbijają Polskę.
Jo
6 lat temu
Mila to najgorszy sklep w Radomiu począwszy od kierownictwa a na personelu skończywszy , flejtuchy, bez fachowości w pracy, szok!
Były pracowni...
6 lat temu
Sieć mila to porażka płacą 1800zl na rękę a obowiązków masz tyle że się wyrobić nie da masakra