Notowania

energetyka
08.07.2016 18:35

Miliardy złotych na energetykę w Polsce. Co za to powstanie?

Blisko 12 i pół miliarda złotych w bieżącej perspektywie finansowej Unii Europejskiej może być wykorzystane w Polsce na realizacje inwestycji przyjaznych środowisku. Chodzi między innymi o produkcję niskoemisyjnej energii i OZE.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister rozwoju Witold Słowik powiedział, że potrzeby naszego kraju w zakresie modernizowania energetyki są zdecydowanie większe od tych pieniędzy. Czekają nas duże wyzwania w celu unowocześnienia tej branży. One są niezbędne - podkreślił.

Wiceminister Witold Słowik, który brał udział w XII Międzynarodowej Konferencji New Energy User Friendly w Warszawie dodał, że zakłada się także finansowanie rozwoju energetyki z tak zwanego Planu Junckera, czyli z Europejskiego Funduszu na Rzecz Inwestycji Strategicznych.

Przypomniał, że za realizację tego programu w Polsce jest odpowiedzialny resort rozwoju. W ostatnim czasie została ogłoszona lista rządowych projektów przeznaczonych do finansowania z tego źródła. Obejmuje 47 pozycji. Ich wartość to blisko 81 miliardów złotych. Lista ta jest otwarta. 22 przedsięwzięcia dotyczą szeroko rozumianej energetyki.

Tagi: energetyka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2016

NorbiasSpalarnie śmieci jako elektrownie. Masa odpadów trafia na Polskie wysypiska a można odzyskać ogrome ilości energii z tych odpadów. Jezdzilem … Czytaj całość

08-07-2016

m-53[QUOTE] produkcję niskoemisyjnej energii [/QUOTE] Litości redaktorze. Co to jest niskoemisyjna energia? Proszę nie kaleczyć języka ojczystego. Czy … Czytaj całość

10-07-2016

edekkkto jest ponad 300zł na obywatela. Ogłosić oferte na zakup bateri solarnych i dać każdemu obywatelowi. Wiecie o ile spadnie zanieczyszczenie CO2!

Rozwiń komentarze (3)