Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mimo ostrzeżeń Obama wstrzyma deportacje

0
Podziel się:

Tuż po wygranych wyborach do Kongresu republikanie ostrzegli Baracka Obamę by nie podejmował jednostronnych działań w sprawie imigracji.

Mimo ostrzeżeń Obama wstrzyma deportacje
(The White House / Flickr (CC 0))
bEISDCid

Mimo ostrzeżeń ze strony republikanów, prezydent Barack Obama chce dokonać zmian w systemie imigracyjnym. Według Białego Domu uchroni to przed deportacją 5 milionów osób.

Tuż po wygranych wyborach do Kongresu republikanie ostrzegli Baracka Obamę by nie podejmował jednostronnych działań w sprawie imigracji. Zniecierpliwiony bezradnością parlamentu prezydent zamierza jednak zignorować te ostrzeżenia.

Tak przynajmniej twierdzi dziennik New York Times powołując się na przedstawicieli Białego Domu.

bEISDCif

Według gazety Obama chce wydać rozporządzenie wykonawcze, które uchroni przed deportacją miliony nielegalnych imigrantów, którzy przebywają w Stanach Zjednoczonych co najmniej pięć lat.

Podobną ochroną mają zostać objęte osoby, które przybyły do USA jako osoby nieletnie oraz rodzice dzieci urodzonych w tym kraju. Według New York Timesa prezydent Barack Obama może wydać rozporządzenia wykonawcze w tej sprawie już w przyszłym tygodniu - po powrocie z trwającej właśnie podróży do Azji.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama zmienia strategię. Przełom? Barack Obama poprosił doradców o rewizję dotychczasowej polityki.
Obama spotkał się twarzą twarz z Putinem Przywódcy USA i Rosji mieli krótką chwilę na zamienienie paru zdań, gdy czekali na zdjęcie szefów państw i rządów uczestniczących w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).
Obama przyleciał do Pekinu na szczyt APEC Przewidziane są rozmowy Obamy z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem.
Korea Północna uwolniła dwóch Amerykanów. Obama zadowolony Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że to wspaniały dzień dla nich i dla ich rodzin.
bEISDCiG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)