Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało rok pracy

1
Podziel się:

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało rok pracy. Rzecznik resortu Karol Manys wśród sukcesów wymienia sprawną pracę systemu, który umożliwił internetowe zapisy do programu Rodzina 500+.

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało rok pracy
(PAP/Leszek Szymański)
bEEnnQOJ

Zostały też przyspieszone prace nad tworzeniem tak zwanego zaufanego profilu. Od tygodnia w jego ramach obywatele mają dostęp do podpisu elektronicznego, który służy do wygodnego i bezpiecznego kontaktu z administracją publiczną i może być wykorzystywany do załatwiania spraw urzędowych bez konieczności zwalniania się z pracy i wyczekiwania w długich kolejkach. Można go uzyskiwać i potwierdzać przy pomocy profili bankowych. Na razie usługa działa w banku PKO BP, ale docelowo ma też być aktywowana w innych bankach.

Karol Manys zwraca też uwagę, że w ciągu roku powstał program, który ma zwiększyć dostępność internetu dla dzieci i młodzieży. Chodzi o doprowadzenie szybkich łączy do szkół w całej Polsce. Rzecznik podkreślił, że rok temu do szybkiego internetu z 30 tysięcy placówek w całej Polsce miało dostęp 5 tysięcy. Karol Manys zaznaczył, że program oznacza zmianę cywilizacyjną, a szybki internet dotrze także do małych miejscowości, co wyrówna szanse edukacyjne.

Program ma zostać zrealizowany do 2018 roku. Wtedy - jak zapowiada rzecznik resortu - wszystkie polskie szkoły będą miały dostęp do szybkiego internetu.

bEEnnQPm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(1)
jjjj
5 lata temu
[cytat] obywatele mają dostęp do podpisu elektronicznego Przecież to wszystko zostało już wprowadzone przez poprzedni rząd. Podpis elektroniczny, cyfryzacja szkół, komputeryzacja. Tylko ludzie z tego nie korzystają bo nie wszystkich stać na laptopy i opłaty za karty.