Notowania

Przejdź na

Ministerstwo Cyfryzacji zniknie? "Mamy jasny komunikat w tej sprawie"

- Obecnie nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji, a kieruje nim bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki - poinformował przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Marek Zagórski kieruje resortem cyfryzacji z ramienia samego premiera

- Mamy jasny komunikat sformułowany przez rzecznik rządu, już kilka dni temu, że nie ma planów w tej chwili likwidacji tego ministerstwa, chociaż pamiętajmy, że struktura rządu się zmienia i może się zmieniać w przyszłości, ale w tej chwili nie - powiedział Sasin w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia, zapytany o przyszłość Ministerstwa Cyfryzacji.

- W tej chwili premier zdecydował, że będzie sam osobiście kierował tym ministerstwem. Premier ma już takie doświadczenia, bo jako premier przez kilka tygodni kierował jednocześnie Ministerstwem Finansów i Rozwoju - dodał Sasin.

Podkreślił, że został również wyznaczony minister, który będzie na co dzień kierował pracą resortu - to Marek Zagórski (dotychczasowy sekretarz stanu w resorcie cyfryzacji). Szefowa resortu Anna Streżyńska została odwołana w ramach ubiegłotygodniowej rekonstrukcji rządu.

Morawiecki o nowym rządzie: jesteśmy tu po to, żeby służyć 24 godziny na dobę

Tagi: ministerstwo cyfryzacji, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2018

Ciekawy telewidz nie TVPKomu nie pasowała pani Streżyńska ? Nie znała drogi na nowogrodzką a może nie chciała wstąpić jak Morawiecki do dojedynej przewodniej partii PiS ?

16-01-2018

normalnie Prorok. :))Czytajcie Lema.

16-01-2018

gwidonna co nam cholery tyle ministerstw ?

Rozwiń komentarze (4)