Notowania

Żołnierze zawodowi zarobią więcej. MON przyznał podwyżki tylko niektórym

Od listopada żołnierze zarobią więcej. MON ogłosił zwiększenie dodatków do uposażenia pracowników latających F-16, wykonujących loty o statusie HEAD, obsługujących te samoloty i śmigłowce, a także Wojsk Specjalnych: JWK Lubliniec, JW Formozy. Dodatek będzie wynosił od 1200 do 1300 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Drabik/CC/Flickr)
Dodatek otrzyma 1500 żołnierzy

Wyższy dodatek dla komandosów z Lublińca oraz żołnierzy Formoza za realizację zadań będzie zależał od posiadanego stopnia wojskowego oraz stażu służby. Wysokość tego dodatku wyniesie od 0,8 do 2,2 krotności kwoty bazowej, czyli od 1200 zł do 3600 zł brutto.

Przepisy obejmą ponad 1500 żołnierzy.

Tak się szkolą marines. Zobacz wideo:

Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2296) - z dniem 1 stycznia 2017 r. - przyznano prawo do dodatku służbowego żołnierzom Wojsk Specjalnych pełniącym służbę w:

- Inspektoracie Wojsk Specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,

- Centrum Operacji Specjalnych Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych,

- Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych,

- Jednostce Wojskowej NIL,

- Jednostce Wojskowej AGAT,

- 7 Eskadrze Działań Specjalnych.

Dodatki do uposażenia żołnierzy zawodowych na niektórych stanowiskach wzrosły na podstawie rozporządzenia ministra obrony narodowej z dnia 19 października 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2016).

Tagi: wojsko, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-11-2017

adamOzusować wojsko dość tego żerowania na ludziach, kolesiostwo w wojsku jak w pisie, jak dojdzie do czegoś połowa zwieje, taka jest armia ministra … Czytaj całość

03-11-2017

kabuzNie cieszcie się z podwyżek, bo jak przyjdzie nowa "dobra" zmiana to zobaczycie gdzie będzie wasze miejsce. Zostaniecie poniżeni jak nas … Czytaj całość

02-11-2017

tedyA ja się pytam, dlaczego pominięci zostali funkcjonariusze żw, tak dzielnie i z oddaniem służący panu antoniemu.

Rozwiń komentarze (49)