Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Resort Ziobry ogłasza konkurs. Do podziału 35 mln zł

33
Podziel się:

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych, w którym przeznaczono aż 35 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom przestępstw. Środki na 2018 r. dla poszkodowanych, świadków oraz ich bliskich są ponad dwukrotnie wyższe od tegorocznych.

Instytucje mogą otrzymać nawet 1 mln zł
Instytucje mogą otrzymać nawet 1 mln zł (EAST NEWS)

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych, w którym przeznaczono aż 35 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom przestępstw.

Środki na 2018 r. dla poszkodowanych, świadków oraz ich bliskich są ponad dwukrotnie wyższe od tegorocznych.

Jak podaje "Rzeczpospolita", oferty mogą składać wszystkie stowarzyszenia, fundacje, instytucje, czyli organizacje non-profit, które chcą nieść pomoc potrzebującym. Każda z nich może otrzymać nawet milion zł. W sumie resort przeznaczy 35 mln zł.

Resort sprawiedliwości podkreśla, że "w ciągu najbliższych lat sieć pomocy powinna objąć nie tylko wielkie ośrodki, lecz także wszystkie miasta powiatowe".

Zobacz także: Wzrost opłat sądowych. Ministerstwo rezygnuje z kontrowersyjnego pomysłu

Fundusz Sprawiedliwości rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(33)
Kamil Borys
6 lat temu
Wręcz błagam Pana Kaczyńskiego, aby odwołał Ziobrę, Waszczykowskiego i Macierewicza. To bardzo, bardzo słabi ministrowie, którzy rzucają wielki cień na cały Rząd i Polskę. Bez nich Rząd będzie mocny i na lata!
Hahaha
6 lat temu
Nie podał kto wygra?
fikcyjne służ...
6 lat temu
To zamknąć w pierony państwowe służby społeczne, jak takie niewydolne, że prywatne fundacje muszą. Zawsze uważałem, że gdyby ministrem wojny zrobić jakiegoś szefa gangu to Polska Armia była by na najwyższym poziomie. Chłop instynktownie wyczuwałby, że jego żołnierze muszą dobry sprzęt mieć i dobre wyszkolenie. :))))
Co na to wymi...
6 lat temu
A czy mi pomogą jak patrz,, Okradło mnie Panstwo metodą na OFE,, . . youtube
Bytom
6 lat temu
Czy ten jedyny praworządny rozliczył się z unijnych pieniędzy które zdefraudował?. Wygląda na to, że złodziej szuka złodziei, którzy okradli i okradają nasz naród. PARODIA!!!!
...
Następna strona