Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Resort Ziobry ogłasza konkurs. Do podziału 35 mln zł

Resort Ziobry ogłasza konkurs. Do podziału 35 mln zł

Instytucje mogą otrzymać nawet 1 mln zł Fot. EAST NEWS
Instytucje mogą otrzymać nawet 1 mln zł
Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych, w którym przeznaczono aż 35 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom przestępstw.

Środki na 2018 r. dla poszkodowanych, świadków oraz ich bliskich są ponad dwukrotnie wyższe od tegorocznych.

Jak podaje "Rzeczpospolita", oferty mogą składać wszystkie stowarzyszenia, fundacje, instytucje, czyli organizacje non-profit, które chcą nieść pomoc potrzebującym. Każda z nich może otrzymać nawet milion zł. W sumie resort przeznaczy 35 mln zł.

Resort sprawiedliwości podkreśla, że "w ciągu najbliższych lat sieć pomocy powinna objąć nie tylko wielkie ośrodki, lecz także wszystkie miasta powiatowe".

Wzrost opłat sądowych. Ministerstwo rezygnuje z kontrowersyjnego pomysłu


Fundusz Sprawiedliwości rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.

Czytaj także
Polecane galerie
Kamil Borys
2017-12-07 15:53
Wręcz błagam Pana Kaczyńskiego, aby odwołał Ziobrę, Waszczykowskiego i Macierewicza. To bardzo, bardzo słabi ministrowie, którzy rzucają wielki cień na cały Rząd i Polskę. Bez nich Rząd będzie mocny i na lata!
Hahaha
2017-12-06 21:46
Nie podał kto wygra?
fikcyjne służby= virtualna rzeczywistość
2017-12-06 11:53
To zamknąć w pierony państwowe służby społeczne, jak takie niewydolne, że prywatne fundacje muszą. Zawsze uważałem, że gdyby ministrem wojny zrobić jakiegoś szefa gangu to Polska Armia była by na najwyższym poziomie. Chłop instynktownie wyczuwałby, że jego żołnierze muszą dobry sprzęt mieć i dobre wyszkolenie. :))))
Pokaż wszystkie komentarze (33)