Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miotła PiS działa dalej. Tym razem w firmie budowlanej

0
Podziel się:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimex-Mostostal odwołało większość składu rady nadzorczej. To może być początek wymiany zarządu w budowlanej spółce.

Miotła PiS działa dalej. Tym razem w firmie budowlanej
(Waclaw Klag/REPORTER)

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimex-Mostostal odwołało większość składu rady nadzorczej. To może być początek wymiany zarządu w budowlanej spółce, podobnie jak było ostatnio w innych spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimex-Mostostal odwołało ze składu rady nadzorczej Marka Szczepańskiego, Andrzeja Zwarę, Krzysztofa Kaczmarczyka, Jarosława Kochaniaka i Andrzeja Kasperka. W składzie rady pozostali: Marcin Milewicz i Andrzej Sokolewicz, podała spółka.

Jednocześnie do rady nadzorczej zostali powołani: Iwona Warsewicz, Bartłomiej Kachniarz, Anna Młynarska-Sobaczewska, Zbigniew Jędrzejewski, Bartłomiej Kurkus oraz Andrzej Komarowski, czytamy w komunikacie.

W radzie nadzorczej Polimex-Mostostal zasiada obecnie osiem osób.

Do największych akcjonariuszy Polimeksu należą kontrolowane przez Skarb Państwa TFI PZU (14 proc.), PKO TFI (14 proc.) i ARP (7 proc.).

Polimex-Mostostal to kilka lat temu jedna z największych grup budowlanych w Polsce. Od kilku lat toczy spory z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozliczenia budowy odcinków autostrad A2, A4 i A1. Po 2014 roku, w którym rozliczała duże straty, pierwsze trzy kwartały 2015 r. były już na plusie.

Wyniki kwartalne grupy Polimex Mostostal

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)