Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Miotła PiS działa dalej. Tym razem w firmie budowlanej

Miotła PiS działa dalej. Tym razem w firmie budowlanej

Fot. Waclaw Klag/REPORTER

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimex-Mostostal odwołało większość składu rady nadzorczej. To może być początek wymiany zarządu w budowlanej spółce, podobnie jak było ostatnio w innych spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimex-Mostostal odwołało ze składu rady nadzorczej Marka Szczepańskiego, Andrzeja Zwarę, Krzysztofa Kaczmarczyka, Jarosława Kochaniaka i Andrzeja Kasperka. W składzie rady pozostali: Marcin Milewicz i Andrzej Sokolewicz, podała spółka.

Jednocześnie do rady nadzorczej zostali powołani: Iwona Warsewicz, Bartłomiej Kachniarz, Anna Młynarska-Sobaczewska, Zbigniew Jędrzejewski, Bartłomiej Kurkus oraz Andrzej Komarowski, czytamy w komunikacie.

W radzie nadzorczej Polimex-Mostostal zasiada obecnie osiem osób.

Do największych akcjonariuszy Polimeksu należą kontrolowane przez Skarb Państwa TFI PZU (14 proc.), PKO TFI (14 proc.) i ARP (7 proc.).

Polimex-Mostostal to kilka lat temu jedna z największych grup budowlanych w Polsce. Od kilku lat toczy spory z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozliczenia budowy odcinków autostrad A2, A4 i A1. Po 2014 roku, w którym rozliczała duże straty, pierwsze trzy kwartały 2015 r. były już na plusie.

Wyniki kwartalne grupy Polimex Mostostal

pis, polimex-mostostal, pxm, zarządy firm
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
greg704
195.238.169.* 2016-02-29 08:12
i bardzo dobrze to co działo sie z a4 koło rzeszowa to jeden wielki przekręt zapadające się wiadukty niedoróbki no i 4 lata opóżnienia tam wszyscy bez wyjątku powinni siedzieć
Pagi
78.8.182.* 2016-02-29 01:32
Pisowców wielu...no i mają liczne rodziny...nieważne, że głąby, które nie mają pojęcia czym bedą się zajmować...najważniejsze że pisowiec ...
Rozwalą nawet to, co jeszcze jako tako trzymało....
ddddddddd
89.231.136.* 2016-02-29 00:23
Oprócz kurkusa to dobre nominacje.
Zobacz więcej komentarzy (75)