Notowania

Mlekovita zakończyła rok rekordowymi przychodami

- Zakończyliśmy rok z rekordowymi przychodami, które po raz pierwszy przekroczyły 4 mld złotych - poinformował prezes Mlekovity Dariusz Sapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL KOSC/REPORTER/East News)

Największa polska spółdzielnia mleczarska Mlekovita zainwestowała w ubiegłym roku 170 mln zł, m.in. w budowę nowej fabryki proszków mlecznych oraz w linie do produkcji i pakowania różnego rodzaju serów - poinformowała spółka.

- Zakończyliśmy rok z rekordowymi przychodami, które po raz pierwszy przekroczyły 4 mld złotych - poinformował prezes Mlekovity Dariusz Sapiński.

- Zrealizowaliśmy kolejne ważne inwestycje, rozbudowując i modernizując infrastrukturę wewnętrzną, a już w tym roku otworzymy kolejną: Fabrykę Proszków Mlecznych, inwestycję kluczową i największą w historii firmy z dotychczas zrealizowanych, w wyniku której Mlekovita będzie nie tylko największym producentem proszków mlecznych w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił Sapiński.

Spółdzielnia obecnie ma możliwości przerobu ponad 6,5 mln litrów na dobę, a w związku z, planowanym na czerwiec 2017 r., zakończeniem budowy Fabryki Proszków Mlecznych przerób mleka zwiększy się jeszcze o ok. 3 mln litrów dziennie.

W ubiegłym roku Mlekovita, oprócz budowy w Wysokiem Mazowieckiem Fabryki Proszków Mlecznych, m.in. uruchomiła linię do konfekcjonowania serów w plastry i pakowania w opakowania dwupaki, linie do produkcji i pakowania serów dojrzewających i serów topionych, rozbudowała budynek masłowni i linię do pakowania masła w kostki. Inwestycje miały miejsce także w innych zakładach Mlekovity.

Działania te pozwoliły na zwiększenie wydajności spółdzielni o 20 proc., jak również zwiększenie zdolności produkcyjnych.

"Inwestycje podyktowane były uwarunkowaniami rynkowymi związanymi z dużą dostępnością i dynamiką skupu surowca - w porównaniu do 2015 roku dynamika skupu i zakupu surowca wzrosła o blisko 10 proc. " - podała spółka.

Ponadto Mlekovita wprowadził na rynek szereg nowości, w sumie było to 116 produktów m.in. były to sery "żółte", twarogowe, topione, jogurty, napoje mleczne, masło klarowane.

Grupą mleczarską Mlekovita tworzy 16 zakładów produkcyjnych. Posiada ona 30 własnych centrów dystrybucyjnych, w tym pierwsze w branży hurtownie Cash&Carry. Oferuje największy asortyment nabiału w Polsce i Europie wytwarzając ponad 800 produktów. Jest największym eksporterem produktów mleczarskich w naszym kraju.

Tagi: mlekovita, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2017

EwaBrawo dla właścicieli. Szkoda że inne Polskie firmy zdechły lub zostały sprzedane korupcyjnie przez miernoty polityczne zwykłych prowincjonalnych … Czytaj całość

27-03-2017

.afrykańscy władcy zamawiają pomniki w korea północnej a nasi gdzie zamówią? trzeba zrobic przetarg to dla przyszłych pokoleń, historia i pomniki

27-03-2017

nemomleko z mlekovity cuchnie

Rozwiń komentarze (15)