Notowania

mon
05.10.2016 07:03

Antoni Macierewicz na tropie afery w zbrojeniówce

Podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony szef MON poinformował, że resort jest w posiadaniu dokumentów świadczących o tym, że utworzona w 2013 r. Polska Grupa Zbrojeniowa miała zostać włączona do ponadnarodowego koncernu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS)

Szef MON Antoni Macierewicz zarzucił poprzedniej koalicji rządzącej PO-PSL nadużycia i działania na szkodę polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony poinformował, że resort jest w posiadaniu dokumentów świadczących o tym, że utworzona w 2013 roku Polska Grupa Zbrojeniowa miała zostać włączona do ponadnarodowego koncernu. Jego zdaniem, podjęte decyzje miały na celu zlikwidowanie rodzimej zbrojeniówki.

- Ta likwidacja miała się dokonać poprzez włączenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej za grosze do wielkiego koncernu międzynarodowego, który miał zdominować europejski przemysł zbrojeniowy. Pochodną tej decyzji były wszelkie działania, które trzeba by nazwać korupcyjnymi - mówił Antoni Macierewicz. Wskazał m.in. na umowy, jakie spółki zbrojeniowe zawierały z szefami innych spółek lub z wojskowymi będącymi już na emeryturze oraz na nepotyzm.

Szef resortu obrony mówił też, że zmiany dokonane w ostatnich miesiącach w zarządach i radach spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej "były niewielkie i przyniosły pozytywne efekty".

Polską Grupę Zbrojeniową powołało do życia w 2013 ministerstwo skarbu państwa. W jej skład wchodzą m.in. 33 główne państwowe przedsiębiorstwa z branży zbrojeniowej oraz stoczniowej. Łącznie Grupa zatrudnia 20 tysięcy pracowników.

Tagi: mon, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2016

leśKChyba byli wojskowi mają większe doświadczenie i kompetencje niż misiewicze czy czarneckie !!!!! Dzieci po 26 lat :(

05-10-2016

pacjenci z TworekMy, z oddziału zamkniętego też się na wojsku nie znamy, ale swojaka zawsze popieramy !

05-10-2016

NemoBoże chroń POLSKE i Polakow przed "Macierewiczami i jego Misiewiczami!!! Polacy, którym dobro Ojczyzny leży na sercu OBUDŹCIE się!!! Do boju o … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (183)