Notowania

kraj
09.03.2017 12:36

MON odrzuciło oferty na samoloty do przewozu VIP-ów

- Inspektorat Uzbrojenia MON odrzucił obie oferty, jakie złożono na dostawę samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie - poinformowało w czwartek ministerstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS)

Okazuje się, że kupno samolotów dla VIP-ów będzie trudne. Już wcześniej WP money pisało, że terminy i założenia są mocno wyśrubowane.Właśnie Inspektorat Uzbrojenia MON odrzucił obie oferty, jakie złożono na dostawę samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie. Poinformowało o tym ministerstwo.

Termin składania ofert upłynął w środę. "Po dokonaniu oceny złożonych ofert obie oferty podlegają odrzuceniu" - podało w czwartek MON w komunikacie.

20 lutego Inspektorat Uzbrojenia zaprosił do składania ofert na dostawę trzech samolotów średniej wielkości amerykańską firmę The Boeing Company, a także niemiecką Lufthansę wspólnie z czeską firmą Glomex.

"Oferta firmy The Boeing Company o wartości ok. 3,44 mld PLN brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy). Oferta firmy Glomex s.r.o. o wartości ok. 2,66 mld PLN brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy), fakt, że nie została zabezpieczona wadium, a ponadto została złożona przez podmiot niezaproszony do składania ofert (uczestnikiem w postępowaniu było konsorcjum Glomex - Lufthansa Technik)" - poinformowało ministerstwo.

"Oferty zostały odrzucone ze względu na błędy formalno-prawne i ich wartość. Rada Ministrów przeznaczyła (na zakup samolotów - PAP) 1,7 mld PLN" - napisał na Twitterze odpowiedzialny za zakupy wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Jak podawały media, oba rywalizujące podmioty zamierzały zaoferować MON samoloty Boeing 737 w najnowszej wersji.

- Muszą być zmienione metody szkolenia i procedury, bez tego nie ma co kupować tych samolotów - mówił WP money Tomasz Hypki ze "Skrzydlatej Polski". Nasi rozmówcy mają też wątpliwości co do realności terminów dostaw i kosztów kolejnego dużego zamówienia MON. Więcej czytaj tutaj.

Tagi: kraj, wojsko, uzbrojenie, pap, mon, przetargi, krótka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2017

havranekto są pozorne ruchy, pis liczy się z kasa bo na 500+ im brakuje ;helikoptery , samoloty to tylko czcze gadanie

09-03-2017

jacekkZa co mieliby kupić samoloty, śmigłowce, okręty...skoro porozdawali już wszystko to co zgromadzili poprzednicy i jeszcze nas zadłużyli na kolejne 100 … Czytaj całość

09-03-2017

uniaPieniądze wróciły pewnie do budżetu, 500+ trzeba wypłacać.

Rozwiń komentarze (114)