Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wicepremier Morawiecki zapowiada wsparcie branży meblarskiej

4
Podziel się:

Wicepremier Mateusz Morawiecki w Poznaniu wziął udział w Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim "Polskie meble - konkurencyjna Polska".

Wicepremier Morawiecki zapowiada wsparcie branży meblarskiej
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Minister rozwoju zwiedzał targi branży drzewno-meblarskiej. Wicepremier zapowiedział wsparcie dla tej branży. - To branża obiecująca i stawiająca na polski kapitał - powiedział. Dodał, że poprzez Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd chce budować polski kapitał i polską własność.

Wicepremier Morawiecki powiedział, że w branży meblarskiej mamy do czynienia z coraz większą automatyzacją i robotyzacją. Z tego powodu - jak powiedział minister - w Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd widzi znaczące miejsce dla branży meblarskiej, której produkty stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, jak na przykład lodówka mająca połączenie z internetem.

Mateusz Morawiecki zaapelował do przedsiębiorców branży meblarskiej, aby wykorzystywali talenty absolwentów informatyki. Obiecał też, że będzie próbować wypracować porozumienie między branżą meblarską a Lasami Państwowymi, między którymi do tej pory często dochodziło do konfliktu interesów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
adsenior
7 lat temu
Może ktoś wie, czego to jeszcze wsparcia, nie obiecywał ten bankster?? aha, wsparcie zwiększenie populacji ludzi w Polsce, po przez sprowadzenie UPAdlińców. / a może i to obiecał???/
Niesiol
7 lat temu
MAX rozgarniety widac ze jestes ale czego oczekiwac po lemingu
max
7 lat temu
Jak ma wyglądać współpraca branży meblarskiej z informatyczną? Czyżby chodziło o komputery z drewna ?
bueheee
7 lat temu
Załatwia robotę absolwentom informatyki to wzruszające zwłaszcza że na tych kierunkach już na ostatnich latach studiów oni wszyscy już pracują w zawodzie he he he