Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Morawiecki wyklucza obniżenie 500+. "Cieszę się, że jest ten deficyt i te wydatki społeczne"

240
Podziel się:

- Jeżeli na trzecie czy czwarte dziecko miałoby być więcej pieniędzy, to na pewno nie będzie mniej pieniędzy na pierwsze i drugie dziecko - zadeklarował wicepremier.

Gdyby nie 500+, byłaby nadwyżka w budżecie.
Gdyby nie 500+, byłaby nadwyżka w budżecie. (ARTUR BARBAROWSKI/EAST NEWS)

Mateusz Morawiecki wykluczył modyfikację programu 500+ polegającą na obniżeniu kwoty świadczenia na drugie dziecko. W "Faktach po faktach" w TVN24 wicepremier i minister finansów odniósł się do sytuacji budżetu i ocenił obecną sytuację jako "mały cud gospodarczy".

- Cieszę się, że jest ten deficyt i te wydatki społeczne, ponieważ trzeba było nadrobić te błędy i patologie z poprzednich 20 lat, gdy znaczną część społeczeństwa zostawialiśmy na marginesie - powiedział Morawiecki.

Zobacz też: Dylemat ministra finansów

Wicepremier przyznał, że gdyby nie zwiększone przez rząd PiS wydatki socjalne, Polska zanotowałaby nadwyżkę budżetową na koniec roku.

Pytany o to, czy wzrost gospodarczy nie za bardzo opiera się na konsumpcji, zamiast na inwestycjach, Morawiecki przytoczył nieoficjalne dane, które mają wskazywać na szybki wzrost inwestycji.

- Inwestycje w trzecim kwartale bardzo mocno ruszyły z kopyta, będzie to powyżej 5 proc., a w czwartym kwartale ma szansę osiągnąć 7 proc. - powiedział szef resortów rozwoju i finansów. - Cieszę się, że jakość wzrostu gospodarczego ruszyła we właściwym kierunku - stwierdził.

Morawiecki był pytany o głośny w ostatnich dniach pomysł, by program 500+ zmodyfikować w taki sposób, by rodzice dostawali 300 zł na drugie dziecko, 700 zł na trzecie i co najmniej 1000 zł na każde kolejne dziecko.

- Jeżeli na trzecie czy czwarte dziecko miałoby być więcej pieniędzy, to na pewno nie będzie mniej pieniędzy na pierwsze i drugie dziecko - zadeklarował wicepremier. - Jeśli w ogóle, to myślimy o zmianach in plus, a nie jakimkolwiek zabieraniu czegokolwiek - dodał.

- Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli w taki sposób postąpić - stwierdził Morawiecki. Zapewnił, że nie słyszał o rozmowach o obniżeniu świadczenia na drugie dziecko do 300 zł.

Morawiecki ujawnił, że rząd rozważa zmianę w przyszłości progów dochodowych, by "jeszcze więcej" rodzin z jednym dzieckiem mogło być beneficjentami programu 500+.

Morawiecki wskazywał na politykę rządu jako źródło dobrej kondycji gospodarki, wzrostu eksportu i spadku bezrobocia do rekordowo niskiego poziomu. - Mamy mini cud gospodarczy - stwierdził.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(240)
wuj
7 lat temu
rozdawnictwo 500 do czasu udzielani kredytów na pincet póżniej kicha hahaha, kondomy w promocji z vatem 300 %
strzał w stop...
7 lat temu
najlepszy program wspierający kopulatorów będzie jak pis wyrżnie wszystkich emerytów , kaleki, opóżnionych w rozwoju ludzi zostawi , tylko medycznie zdrowych młodych zdolnych do rozrodu , bez niepłodnych młodych par, wszystkie marzenia rządu zostaną spełnione i sami piękni, młodzi będą na swoje 500, 700, czy 1000 musieli zapracować - innych ludzi rząd nie przewiduje w POLSZE. a teraz bijcie się rodacy kogo najpierw lepszy sort wytnie jako pierwszych emerytów czy niepełnosprawnych? zaczynie od kaczyńskiego...
górnik
7 lat temu
porównajcie sobie scenkę z wczoraj : stoi przy ladzie z wędliną emeryt i patrzy , patrzy jak wół na malowane wrota i marzy o kilku plasterkach szynki,obok biorcy 500 grymaszą ile wlezie , nie kryją rozmowy o wyrzucaniu wędliny bo za dużo kupują ...wyrzucają ! te pieniądze 500 zł to są także z podatku od tych biednych emerytów, którzy tylko mogą się oblizać przy ladzie z wędlinami czy innymi produktami, ale mają wybór dobrej zmiany : zapłacić czynsz albo kupić jedzenie i pod most umierać, władza zaniża emerytury,żeby było dla uprzywilejowanych grup , tak jak teraz po 10 tys, zł dla nas górników, żebyśmy głosowali na pis, ciekawe komu zabrali, pewnie tym emerytom co im dali po 3.50 zł i tak nie byda na wos głosował pis
flek
7 lat temu
zabierz emerytom te głodowe emerytury , studiowałeś z ich podatków panie Morawiecki, a najlepiej zafundujcie darmową eutanazję emerytom , kto zarabia 1100 na godzinę ?geniusz pisowski ? ... w.gomółka ;raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy =kaczyński & toruńska sekta
Pablo
7 lat temu
To już wiem skąd dzieci w gimnazjum mają na papieroski
...
Następna strona