Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce. Morawiecki: od tego zależy przyszłość Polski

Uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce. Morawiecki: od tego zależy przyszłość Polski

Mamy ogromny sukces, ale do zwycięstwa jest bardzo daleko - powiedział w Sejmie Morawiecki. Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER
Mamy ogromny sukces, ale do zwycięstwa jest bardzo daleko - powiedział w Sejmie Morawiecki.

Wyłudzenia VAT pozbawiły Polskę miliardów złotych. Minister Mateusz Morawiecki ma plan jak uszczelnić system, by więcej pieniędzy zostało w polskim budżecie.

- Od tego, w jaki sposób będziemy w stanie uszczelnić system podatkowy, zwłaszcza w VAT, zależy w ogromnym stopniu cała przyszłość Polski - powiedział we wtorek w Sejmie Morawiecki podczas konferencji "25-lecie podatku od towarów i usług, doświadczenia i przyszłość". Jego zdaniem, słabsze instytucjonalnie państwa, które nie doceniają siły aparatu państwowego mają wyższą lukę VAT.

- Mamy ogromny sukces, ale do zwycięstwa jest bardzo daleko. Wiem, że nasi przeciwnicy poprawiają sposoby realizacji wyłudzeń (...) Ostatnio wykryliśmy karuzelę VAT - 189 firm, 11 krajów członkowskich UE - powiedział Morawiecki.

Podkreślił, że Polska jest "w awangardzie rozwiązań całej Unii jeśli chodzi o zapobieganie praniu brudnych pieniędzy z VAT". Zwrócił uwagę, że w przyszłym roku będziemy pierwsi, którzy wdrożą na taką skalę split payment.

Zobacz także: Program Paliwo+. Tak PiS zmienia zdanie w sprawie akcyzy na paliwo

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Jan
2017-12-19 08:45
Senat zlikwidować, sejm zmniejszyć o połowę, te same cięcia z pensjami dodatkami na prowadzenie biur komisja obywatelska nad rozdawnictwem kasy dla oligarchy torńskiego.cięcia w spółkach skarb państwa bankach lotosach orlenach dla zarządówdostawcach gaz i prądu. KONIEC Z HAZARDEM
lala
2017-10-02 10:44
morawiecki zbanasiem zwolnił w krajowej administracji skarbowej 5 tys ludzi w tym roku dane z sądu . Zaoszczono na wypłatach 200 mln rocznie .Gdzie są te pieniądze. Czyżby dla nagrody dla dyrektorów pisowskich.
Jack Smart
2017-10-02 08:51
Panie Morawiecki, przyszłość Polski zależy od tego jak szybko odbierze się wam władzę. Jesteście stadem kłamców i niekompetentnych typów.
Pokaż wszystkie komentarze (156)