Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
12.12.2016 14:40

Morawiecki nie komentuje zmian personalnych na GPW

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany przez dziennikarzy, dlaczego chce się pożegnać z prezes GPW Małgorzatą Zaleską, powiedział, że nie komentuje zmian personalnych. To kolejna osoba, która może odejść ze stanowiska z najwyższych władz giełdy. 30 listopada swoje stołki straciło trzech członków rady nadzorczej GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

W piątek Giełda Papierów Wartościowych (GPW) poinformowała o zwołaniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia na wniosek Ministra Rozwoju i Finansów reprezentującego Skarb Państwa w celu dokonania zmian w składzie rady i zarządu giełdy, w szczególności powołania prezesa. NWZ odbędzie się 4 stycznia 2017 r.

- To jest spółka giełdowa, której ciała korporacyjne będą w stosownym czasie podejmować decyzje - powiedział Morawiecki w poniedziałek dziennikarzom.

Proszony o ocenę prac zarządu GPW wicepremier poinformował, że jeszcze z pracą zarządu spółki nie zapoznał się, ponieważ dopiero dwa tygodnie temu przejął odpowiedzialność za GPW. - Zapoznaję się teraz ze strategią, która została przekazana. W ciągu najbliższego tygodnia, dziesięciu dni, będę miał więcej wiedzy w tej kwestii - dodał.

Obecna prezes GPW Małgorzata Zaleska została powołana na to stanowisko przez walne zgromadzenie 12 stycznia 2016 r. Zastąpiła Pawła Tamborskiego, który w grudniu 2015 r. podał się do dymisji.

30 listopada b.r. - walne zgromadzenie GPW powołało trzech nowych członków rady nadzorczej, którzy wskoczyli na miejsca tych odwołanych. Do rady weszli Wojciech Sawicki (z resortu rozwoju) oraz Łukasz Świerżewski (rzecznik resortu finansów), odwołano zaś prezesa Adama Miłosza, wiceprezesa Ewę Sibrecht-Ośkę oraz Jacka Lewandowskiego. Wojciech Nagel został ponownie prezesem GPW.

Już od momentu, kiedy zdecydowano, że Ministerstwo Rozwoju przejmie nadzór nad częścią spółek Skarbu Państwa, nie cichną spekulacje kto wskoczy na stołek, a kto go straci. Ruchy kadrowe już się rozpoczęły, a powodem zmian personalnych ma być umacnianie się pozycji wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

opr. Izabela Trzaska

Tagi: gospodarka, giełda, przedsiębiorczość, spółka, kadry, pap, gpw, mr, morawiecki, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2016

walentyCiekaw jestem, czy usuwają zawodowców m.in. po to żeby wprowadzić własny system ratingowy. Za niedługo PiS sam będzie wystawiał ratingi swojej własnej … Czytaj całość

12-12-2016

PatrycjuszGdzie są tacy Polscy marynarze co zarabiają po 1,5 mln zł rocznie. Ktoś tu ma nieźle zna temat. Chciałbym zarobić 20% z tych 1,5 mln, a jestem … Czytaj całość

12-12-2016

alekstrzeba byc idiotą by powoływać własna agencje ratingowa która oceniałaby tych którzy ja powołali i finansuja !!!! takie jaja tylko w pis-landii a ta … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)