Notowania

gospodarka
10.03.2017 18:29

OFE do zmiany. Morawiecki podał datę, kiedy będzie gotowa

O tym, że OFE ostatecznie ma pójść pod młotek, wiadomo nie od dzisiaj. Teraz padła data, kiedy będzie gotowy projekt zmian. Jak zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, rząd chce, aby na przełomie II i III kwartału była gotowa legislacja dotycząca zmian w OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ocenił też, że wzrost PKB w 2017 przyspieszy.

"Chcemy, żeby na przełomie II i III kwartału była gotowa legislacja. Wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej próbujemy zbudować mechanizm, który w zarysach przedstawialiśmy kilka miesięcy temu" - powiedział Morawiecki podczas konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dodał, że rząd będzie chciał doprowadzić do większego rozproszenia aktywów zgromadzonych w OFE.

"Nie podoba nam się pewna kartelizacja rynku. Trzy największe OFE mają 75 proc aktywów, a wszyscy pozostali tylko 25 proc." - powiedział.

W ramach Programu Budowy Kapitału, rząd pracuje nad reformą systemu emerytalnego. Przewiduje się przekazanie 25 proc. aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a przekształcenie pozostałych 75 proc. w aktywa Otwartych Funduszy Inwestycyjnych na indywidualne konta emerytalne prowadzone w ramach obecnego tzw. III filaru ubezpieczeń społecznych.

Prace opierają się na prezentowanych przez Morawieckiego założeniach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

PKB w I kw. może wzrosnąć o ok. 3 proc.

Wzrost PKB w I kwartale może wynieść ok. 3 proc. - ocenił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Spodziewam się, że w I kwartale wzrost PKB będzie wyższy niż w IV kwartale. Trend jest rosnący. Jest szansa, że wzrost PKB będzie w okolicach 3,0 proc." - powiedział w piątek dziennikarzom Morawiecki.

GUS podał, że w IV kwartale 2016 r. PKB wzrósł o 2,7 proc.

Tagi: gospodarka, gospodarka, wskaźniki, pap, mr, pkb, morawiecki, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2017

teqilusta sfora pisowska rozp....wszystko jedynie co potrafia to modlic sie nieszczerze i calowac obesne,tluste .pulchne lapy biskupow znajdujac w tym jakas … Czytaj całość

10-03-2017

siatkarzCzekam na skowyt sekty pis. Właśnie "kradną" nasze pieniądze...

10-03-2017

robol polskiJak do tej pory to komunistyczne emerytury były najlepiej naliczane a teraz po przejęciu władzy przez PO a później przez PiS to złodziejstwo.Nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (79)